Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bookclub: Jak číst knihy Stephena Grahama Jonese?

The Only Good Indians, Night of the Mannequins, Ledfeather nebo The Ones That Got Away – probrat se dílem Stephena Grahama Jonese ti nějakou chvíli zabere. Naštěstí máš tenhle very helpful guide.

Bookclub: Jak číst knihy Terryho Pratchetta?

by @_00_3_12

Kdo je Stephen Graham Jones?

Stephen Graham Jones je americký autor především hororu, krimi a sci-fi. Patří do kmene Blackfeet, jednoho z kmenů původního amerického obyvatelstva, což se odráží i v jeho tvorbě. Kromě angličtiny a filozofie vystudoval i technickou univerzitu v Texasu, magistra získal taky v Texasu v angličtině a doktorát dokončil na Floridské státní univerzitě. Momentálně pracuje jako profesor angličtiny na University of Colorado Boulder. Píše také pod pseudonymem P. T. Jones.

Fun fact: Jones je známý svou láskou k vlkodlakům. Iconic.

Zdroj: Wikipedie

Kde začít číst?

The Only Good Indians

Pravděpodobně jeho nejznámější román je The Only Good Indians, kombinace hororu, thrilleru a fantasy, která chytře míchá dohromady prvky klasického hororu a společenského komentáře. Příběhu nechybí otázky ohledně indigenous identity, zkušenosti původních obyvatel a evil entita, která hlavní postavy pronásleduje prakticky už od dětství.

The Indian Lake trilogie

Epická hororová série The Indian Lake se točí kolem mladé Jade, která je obsessed slasher filmy a je navíc outcast celé komunity. Žije si ve svém světě, který popisuje tak trochu, jakoby to byl horor, což se jí splní, když krev začne téct i v jejím městě. Série sleduje nejenom Jade a její malé městečko, ale taky klasické hororové prvky a generační trauma původních obyvatel.

Díly:

  • My Heart is a Chainsaw
  • Don't Fear the Reaper
  • The Angel of Indian Lake

Kam dál?

Night of the Mannequins

Tenhle román bude perfektní pro všechny milovníky psychologického hororu, protože opravdu dokáže zamávat s lidskou myslí. Vypráví o nevinném pranku pár teenagerů, který se zvrtne v něco mnohem horšího. Během čtení se sebe neustále budeš ptát, jestli jsou věci reálné nebo jestli se jedná o něco nadpřirozeného.

The Ones That Got Away

The Ones That Got Away je sbírka 13 hororových povídek, které ti nedají spát. Hrají si s klasickými (až archetypálními) dějovými linkami, ale dávají jim vždycky nějaký scary hororový twist, který si hraje s tvými nejvíc basic a největšími strachy.

Jaké thrillery si přečíst

by @markysuch

Ledfeather

Děj Ledfeather tě zavede do americké Montany na rezervaci kmene Blackfeet, kde se setkáš s Doby Saxonem, který nedávno málem umřel, pokusil se o sebevraždu a viděl zemřít svého blízkého kamaráda. Skrze něj se taky dozvíš spoustu věcí o historii kmene a rezervace a taky o životě, smrti a lásce, která nás všechny spojuje dohromady.