Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jaké thrillery si přečíst

Čtení knih ti může pomoct se odreagovat a přijít alespoň na chvilku na jiné myšlenky. Zde je pár knížních thrillerů, které si můžeš přečíst.

Shari Lapena

Pokud máš rád/a thrillery, autorka Shari Lapena tě určitě bude bavit. Je to kanadská spisovatelka, která se nejvíce proslavila románem z roku 2016 Manželé odvedle, který se stal bestsellerem nejen v Kanandě.

Manželé odvedle

Může se zdát, že Anne a Marco mají vše, co by si mohli přát – krásný vztah, domov a novorozené zdravé miminko Coru. Ovšem jedné noci, když jsou na večeři u sousedů, je u nich doma spáchán zločin. Podezření okamžitě padne na Anne a Marca, ovšem pravda je mnohem zamotanější.

Manželé odvedle

299,-
Nevítaný host

Mitchell's Inn, chata umístěná hluboko v lesích, je perfektní prostředí pro relaxační víkend. Má prostorné staré pokoje s obrovskými krby, vinný sklep, v okolí spoustu míst na výlety, úplný ideál. Ovšem počasí se jednoho dne náhle a zásadně zhorší a sněhová vánice vyřadí z provozu nejen elektřinu, ale také znemožní veškerý kontakt s vnějším světem. Hosté se z toho snaží vytěžit to nejlepší, dokud nenastanou komplikace, které způsobí paniku.

Nevítaný host

299,-
Někdo cizí v domě

Karen a Tom Kruppovi jsou šťastný pár – mají krásný domov v severní části New Yorku, jsou prakticky novomanželé a nemají žádné děti. Jednoho dne se ale Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Dokonce doma nechala kabelku s telefonem a průkazem totožnosti. Do domu pak přijde policie, aby Toma odvezla do nemocnice, kam byla přijata jeho žena. Ztratila kontrolu a měla autonehodu.

Když se Karen vrátí domů, uvědomí si, že něco není úplně v pořádku. Někdo byl nebo je v jejím domě.

Někdo cizí v domě

299,-

Sandie Jones

Sandie pracovala více než 20 let jako novinářka na volné noze pro celostátní noviny a časopisy. Psaní bylo vždy její vášní.

První chyba

Alicin život nikdy nebyl lepší. S druhým manželem má úspěšnou firmu, dvě děti a krásný dům. Alice ví, že její život mohl být jiný, kdyby žil její první manžel, ovšem Nathanův příchod jí do života vrátil štěstí, po kterém toužila. Alice má nejlepší kamarádku Beth, o které ví, že ji vždy bude mít po boku. Proto se obrátí právě na Beth, když se Nathan začne chovat divně. Ovšem brzy začne Alice přemýšlet, zda její důvěra mířila na správné místo.

První chyba

334,-
Nevlastní sestra

Kate a Lauren se každý týden scházejí na nedělním obědě. Je to pro ně důležité zvláště po ztrátě otce, ale brzy se vše mění. Mladá žena jménem Jess drží v ruce výsledky DNA testu a tvrdí, že je jejich nevlastní sestrou. Je jasné, že všechny skrývají tajemství a možná jejich rodina není tak dokonalá, jak se zdá.

Nevlastní sestra

334,-
Matčina hra

Emily si myslí, že Adam je dokonalý. Vybrala si sice jeho, ale ne jeho matku Pammie. Není nic, co by matka pro svého syna neudělala, a Emily se nyní chystá zjistit, jak daleko Pammie zajde, aby dosáhla toho, čeho chce: aby byla Emily navždy pryč.

Matčina hra

379,-

Paula Hawkins

Paula Hawkins pracovala patnáct let jako novinářka, než se začala věnovat beletrii. V roce 2015 dokončila thriller Dívka ve vlaku, který se umístil na vrcholu seznamu bestsellerů New York Times a celých 30 týdnů se držel na prvním místě v britských žebříčcích vázaných knih. Dívka ve vlaku Paulu katapultovala na pozici vydavatelského fenoménemu.

Dívka ve vlaku

Rachel jezdí každé ráno stejným příměstským vlakem. Postupně začně mít pocit, že zná lidi, kteří žijí v jednom z domů, kolem kterého jezdí. Začne jim říkat "Jess a Jason". Jejich život vidí jako naprosto dokonalé. Jeden den však uvidí něco šokujícího. Je to jen minuta, než vlak jede dál, ale to stačí. Vše se v tu chvíli změní a Rachel má šanci stát se součástí životů, které sledovala jen zpovzdálí.

Dívka ve vlaku

349,-
Do vody

Na dně řeky protékající městem se objeví mrtvola svobodné matky. Dříve v létě potkal stejný osud dospívající dívku. Nejsou prvními ženami, které se ztratily v těchto temných vodách, ale jejich smrt naruší řeku a její historii a na povrch vyplavou dlouho ponořená tajemství.

Do vody

329,-

Gillian Flynn

Gillian Flynn se narodila v Kansas City ve státě Missouri. Ke knihám měla vždy blízko a od dětství milovala čtení. Její debutový román Ostré předměty vydala v roce 2006 a sklidil neuvěřitelný úspěch.

Zmizelá

Nick a Amy slaví páté výročí své svatby. Balí se dárky, provádějí se rezervace a pak Nickova chytrá a krásná manželka zmizí. Pasáže z Amyina deníku odhalují, že v jejich vztahu nebylo vše tak ideální, jak se zdálo. Pod narůstajícím tlakem policie a médií, stejně jako Amyiných rodičů, začnou všichni shazovat vinu na Nicka. Je však Nick opravdu vrah?

Zmizelá

359,-
Temné kouty

Libby Dayové bylo sedm, když byly její matka a dvě sestry zavražděny. Ona přežila a dosvědčila, že vrahem byl její patnáctiletý bratr Ben. O dvacet pět let později tajná společnost posedlá notoricky známými zločiny najde Libby a požádá ji o podrobnosti. Doufají, že objeví důkaz, který by mohl osvobodit Bena. Když se ukáže nepředstavitelná pravda, Libby se ocitne přesně tam, kde začala – na útěku před zabijákem.

Temné kouty

249,-

A. J. Finn

Daniel Mallory je americký spisovatel píšící pod jménem A. J. Finn. Jeho thriller Žena v okně z roku 2018 se dostal na první místo v seznamu bestsellerů New York Times a byl adaptován do celovečerního filmu.

Žena v okně

Anna Fox žije sama ve svém domě v New Yorku a neodváží se jít ven. Svůj den tráví přílišným pitím vína, sledováním starých filmů, vzpomínáním na šťastnější časy a špehováním svých sousedů. Do domu naproti se přistěhuje rodina: otec, matka a jejich dospívající syn. Na první pohled dokonalá rodina. Když však Anna jedné noci hledí z okna, uvidí něco, co by neměla. Její svět se začne hroutit.

Žena v okně

279,-

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.