Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bonjour Paris! Vše, co potřebuješ vědět o Louvru, než ho navštívíš

Deník z města lásky plný studentského života, místních radostí, fuckupů, croissantů a dalších gastro skvostů nebo pařížských tipů a rad. Enjoy!

Bonjour! Dneska se podíváme na Paříž z pohledu turisty. Dám ti pár užitečných rad, které ti pomůžou se ve městě vyznat, vyhnout se frontám a užít si Paříž naplno!

Bonjour Paris! Zpátky v ruchu Paříže a další objevená místa

@annajermanov

Louvre

Co bys měl/a vědět předtím, než se podíváš do největšího muzea na světě? Zaprvé, vstupenky. Ty je nejlepší kupovat dopředu (alespoň týden předem), abys nemusel/a stát tu strašně dlouhou frontu před vstupem. Lístek si koupíš na určitý čas a pak stačí, když ke vstupu dorazíš minimálně 15 minut předem.

Jaký vstup použít?

Teď přichází ta důležitá část, která ti ušetří čas i nervy! Pokud přijdeš normálním vstupem nahoře, skrze skleněnou pyramidu, tak se připrav, že čekat můžeš i se zakoupenými vstupenkami. Proto ti doporučím využít vstup skrzeLouvre Carrousel, kde najdeš obchody nebo vstup do metra.

Travel guide: Dokonalý víkend v Paříži

@martinastrel

Zadruhé – Louvre je obrovský. Nemáš šanci všechno projít za jednu návštěvu ani dvě nebo tři. 😁 Louvre je extrémně zmatečný a člověk se v něm moc nevyzná ani po milionté návštěvě, proto si určitě najdi plánek muzea a rozmysli si, co budeš chtít vidět. Připrav se, že se tu a tam budeš ztrácet a nebudeš chápat mapku, která umí být chvílemi taky pěkně nepřehledná! But it's part of the experience.

Co v Louvru uvidíš?

Muzeum Louvre nabízí nespočet exhibicí a výstav. Já rozhodně neměla možnost vidět všechny, ale zatím ti mohu doporučit italské malíře, kde najdeš i Monu Lisu od Da Vinciho, pak antický Egypt, kde jsou mumie, nebo taky Napoleonovi poklady a bohatsví, které za sebou zanechal.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.