Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Beware, your cervix is on the move!

Stává se ti, že jsou ti některé sexuální pozice občas značně příjemnější než jindy? Klíčovou roli může hrát část tvého těla zvaná cervix, tedy děložní čípek.

Sama jsem v průběhu dospívání občas nechápala, proč jsou mi některé polohy někdy příjemné, ale jindy se stávají skoro neproveditelnými. Často jsem si to automaticky odůvodňovala nedostatečným vzrušením, únavou apod. Je to ale ženská anatomie, která z nás dělá loutky ve svém ďábelsky propracovaném představení zvaném lidská reprodukce. Právě ona má totiž zásadní vliv na to, co a kdy nám může být příjemné. 

SEX MATTERS: Antikoncepce part 1

by @eevelka

Hvězdnému obsazení menstruačního cyklu, kterému za to můžeme poděkovat, dominuje cervix neboli děložní čípek. Jde o vnější část děložního hrdla, která odděluje dutinu děložního těla a pochvu. Zabraňuje průniku nečistot a choroboplodných zárodků do dělohy, vejcovodů a břišní dutiny. Jeho poloha a konzistence se v průběhu menstruačního cyklu zásadně mění. 

Zdroj: Wikimedia

Ženské tělo je uzpůsobeno tak, aby v období ovulace vše, pokud možno, nahrávalo úspěšnému početí dítěte. V tento čas tak děložní čípek ustupuje a nachází se nejvýše za celou dobu cyklu. Současně změkne, aby co nejvíc uvolnil cestu spermiím. Vytváří tak nejoptimálnější podmínky k oplodnění a zároveň dává zelenou všemožným polohám, z nichž některým jindy stojí v cestě (běžně je totiž poměrně tvrdý a nachází se nízko, zejména v období menstruace).

Sex Matters: Nesexuální formy intimity

by @eevelka

Z toho plyne, že okolo a v období ovulace má sex u ženského těla na růžích ustláno. Pravděpodobnost, že nám náročnější sexuální pozice budou příjemnější, je vyšší. Je ale třeba mít na paměti, že průměrně ve třech dnech před ovulací a jednom dni po ní jde zároveň o nejplodnější období měsíce, a pokud neplánuješ založit rodinu, je třeba experimentovat se zvýšenou opatrností! V neposlední řadě je namístě zmínit, že všechna ženská těla nejsou stejná a každé z nás tak vyhovuje něco jiného. Pro spoustu žen je ústup cervixu klíčový k zpříjemnění sexuálního zážitku a některé ženy jeho stimulací dosahují orgasmu. 

Zdroje: