Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

BEST OF: Jihokorejské filmy, které musíš vidět

Dochází ti inspirace na filmy? Tady máš přehled těch nejlepších snímků z Jižní Koreje, z nichž některé jsou i na Netflixu.

What is the point of life, když ještě neznáš nejlepší jihokorejské seriály?

BEST OF: Jihokorejské seriály, které musíš vidět

by @_00_3_12

1. The Wailing

Tenhle film jsem viděla už několikrát a pořád si nejsem úplně jistá, co se v něm děje. Z minulýho dílu možná víš, že Jihokorejci mají menší obsesi se zombíkama (k nim se dneska taky dostaneme) a to samý platí i na démony a duchy. The Wailing je horor/thriller sledující policajta a jeho rodinu, jak se snaží přijít na to, kdo stojí za několika vraždami, které se v jeho městě odehrají poté, co do něj zavítá velice nevinně vypadající japonský stařík. Uff. Jestli chceš vidět absolutní mind-fuck film s krásným vizuálem, Kvílení budeš zbožňovat.

2. Train to Busan

Na filmech a seriálech, který se odehrávají v uzavřeným prostoru, je něco hrozně fascinujícího. A zombíci? Jedině plus. Vlak do Busanu je klasika nejen mezi zombie filmy, ale mezi filmy celkově. Vypráví jednoduchý příběh otce a dcery, kteří cestují vlakem do města Busan na jihu Koreje a cestou musí čelit návalu zombíků, kteří se dostali do vlaku. Hlavní roli si tu zahrál Gong Yoo, takže je to absolutní must see!

3. Kingdom - Ashin of the North

Ashin of the North je prequel k seriálu Kingdom, který jsme si představili v minule. Jedná se o historické drama, které v sobě kloubí dobovou atmosféru, intriky, politiku a samozřejmě zombíky – jak jinak. Ashin of the North nabízí vhled do počátku všeho - zjistíš, jak vůbec zombie apokalypsa začala, kdo za ní stojí a hlavně si absolutně zamiluješ hlavní hrdinku.

BTS si udělali výlet za americkým prezidentem, v Bílém domě hovořili o nenávisti vůči Asiatům

by @_00_3_12

4. Parasite

Troufám si říct, že tenhle film viděla většina z nás, jelikož se kupodivu dostal i k nám do kin, což je – co se celkově asijských filmů týče – výjimka. A je to škoda, protože kvalitních filmů, jako je Parazit, produkuje Jižní Korea spoustu. Pokud jsi ale tenhle trhák, který vyhrál i Oscara, neviděl/a, je ten pravý čas to napravit.

5. Taxi Driver from Seoul

Tenhle film jsem viděla poprvé na Asijském filmovém festivalu v Praze v roce 2017 a od té doby jsem na něj nezapomněla. Je natočený podle skutečných událostí z roku 1980, kdy v jihokorejském městě Gwangju probíhalo studenstké povstání, které se obrátilo v masakr. Německý reportér Jürgen Hinzpeter tehdy do města jel zdokumentovat dění a dostat se tam mohl nejlépe taxíkem. Tak se zkřížily cesty dvou lidí, kteří neměli absolutně nic společného, neuměli se ani domluvit, a přesto se z nich nějakým způsobem stali kamarádi. Dojemný příběh, který tě rozhodně rozbrečí.

6. Little Forest

Obrat o 180 stupňů na závěr. Little Forest je ten nejhezčí, nejroztomilejší a nejvíc soul-touching film, kterej jsem kdy viděla. Pokud chceš vidět něci, co tě chytí za srdce, probudí v tobě vlnu nostalgie a ukážou ti tuny a tuny krásně vypadajícího jídla, Little Forest je pro tebe.

Honorable mentions:

  • Along with the gods
  • Silenced
  • Burning
  • Old Boy
  • Pandora
  • The Witch

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.