Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

BEST OF: Jihokorejské seriály, které musíš vidět

Dochází ti inspirace na seriály? Tady máš přehled těch nejlepších sérií z Jižní Koreje, z nichž většina je i na Netflixu.

1. Extracurricular

Seriál na Netflixu, který tě chytne a nepustí. Hlavní hrdina si vydělává tím, že pase holky – některé z nich jsou dokonce jeho spolužačky. Situace se samozřejmě zvrtne, přimíchá se do ní policie a začíná hra na schovávanou. Drama od začátku do konce – pokud miluješ seriály ze školního prostředí, tak tenhle je přímo pro tebe. Má jenom jednu sérii, takže ho zvládneš za víkend.

2. Kingdom

Historický drama? Check. Zombíci? Check. Netflix? Check. Hot daddy princ? Check. Jihokorejci jsou na zombíky z nějakýho důvodu ujetý a není to vůbec špatně, protože prostě vědí, jak na to. Mix historie a zombie funguje skvěle a herecký obsazení je chef's kiss. Zatím má seriál dvě krátké série a jeden feature film, který si necháme na příště.

3. My name

My name je dektektivní/akční drama, který můžeš shlídnout na Netflixu. Zase je to víkendovka s jednou sérií, ale je možný, že to zhltneš během odpoledne. Příběh se točí okolo dívky, které zabijou tátu, a ona se zapřásáhne, že najde jeho vraha. Motiv zpracovanej už milionkrát, nicméně hrozně dobře. Pokud hledáš seriál s true girlboss hlavní hrdinkou, this is the one.

Dark side of K-pop industry

by @_00_3_12

4. All of Us Are Dead

Zombíci round two. Tentokrát se jedná o spojení středoškolskýho prostředí a zombie apokalypsy. Příběh sleduje skupinky studentů, které uvíznou ve škole, kde epidemie začíná. Snaží se samozřejmě přežít a dostat se do bezpečí a na tebe čekají slzy, zvraty a spousta zombíků.

5. Sweet Home

V příšerách pokračujeme u Sweet Home. Za mě zajímavej nápad a zajímavý zpracování. Seriál sleduje skupinku lidí, která uvízne v bytovém domě, kde se musí bránit před záhadnými příšerami. Taková dospělejší verze All of Us Are Dead.

6. Children of Nobody

Warning: Tenhle tě zničí. Příběh vypráví o dětské psycholožce, která si postupně vybavuje hluboké trauma z dětství, vyrovnává se s ním a objevuje kostlivce ve skříni (doslova). Pokud chceš vidět něco, co tě traumatizuje a u čeho si pobrečíš, Children of Nobody je tvůj go-to seriál.

7. Strangers From Hell

Warning: Hot villain incoming. Příběh sleduje hlavního hrdinu, který se přestěhuje do Seoulu a usadí se v levné bytovce. Dům je v děsivém stavu – stejně jako jeho byt a sousedi. Jong-woo si ale řekne, že to vydrží, než si našetří dost peněz, aby se mohl odstěhovat. To ale ještě neví, jaké plány s ním má jeho soused, kterého nehraje nikdo jiný než Lee Dong-wook.

Honorable mentions:

  • Weightlifting Fairy Kim Bok-joo
  • Happiness
  • The Guest
  • Vincenzo

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.