Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

BTS si udělali výlet za americkým prezidentem, v Bílém domě hovořili o nenávisti vůči Asiatům

K-popová skupina BTS navštívila americký Bílý dům. Potkali se dokonce s prezidentem Joe Bidenem.

BTS nahodili kvádra, barevný vlasy nechali doma a odjeli navštívit Bílý dům. Samozřejmě finger hearts museli vzít s sebou a vznikl tak další iconic crossover mezi K-popem a prezidentem Spojených států. Naposledy si tenhle fun moment užili Shinee a Barack Obama.

BTS se ale do Bílého domu nejeli jenom fotit. V úterý 31. května vystoupili na tiskové konferenci v Bílém domě a mluvili o asijské reprezentaci, inkluzivitě a anti-asian nenávisti. Není to ale poprvé, co se skupina angažuje v tak důležitých sociálních tématech.

While many of you may know BTS as Grammy-nominated international icons they also play an important role as youth ambassadors promoting a message of respect and positivity.
Mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierre

Skupina už nějakou dobou spolupracuje s organizací UNICEF, pro kterou byla s kampaní Love Myself schopná nashromáždit 3,6 millionu dolarů. Cílem kampaně bylo pomoci ukončit násilí a pomoci ochránit děti a mladistvé před náslilím a šikanou.

Spousta Armys si bude pamatovat skoro legendární proslov, který podal leader skupiny Namjoon v rámci kampaně pro UNICEF v září roku 2018, kde mimo jiné mluvil o důležitosti vlastního hlasu a vlastního názoru. Love Myself kampaň pro spoustu fanoušků znamená opravdu hodně a výjimkou nejsou ani sami členové BTS. Přeci jen cílem bylo také šířit lásku, a to především lásku sám k sobě, a to je věc, kterou potřebujeme my všichni.

Návštěva Bílého domu je tak pouze pokračování ve snaze BTS udělat ze světa alespoň o trošičku lepší místo. Kluci rozumí tomu, že mají obrovský vliv a obrovský dosah, a využívají ho tak, jak by ho správní influenceři využívat měli. A zrovna téma nenávisti vůči Asiatům se podle reportu UN stalo až urgentním během pandemie covidu-19. Násilných případů bylo tehdy zaznamenáno hned několik, z toho bohužel některé byly i smrtelné. A proto je tahle konverzace stále tolik důležitá.

We were devastated by the recent surge of hate crimes, including Asian-American hate crimes. To put a stop on this and support the cause, we’d like to take this opportunity to voice ourselves once again.
Jimin (skrze překladatele)

Na záznam se můžeš mrknout tady 👇

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.