Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na brigády: Jak napsat cool životopis a motivační dopis

Rád/a by sis našel/našla brigádu, ale netušíš, jak na to? Přinášíme ti přehled portálů, kde najdeš ty nejzajímavější pracovní pozice a placené stáže. Máme pro tebe i tipy, jak napsat skvělý motivační dopis a životopis.

Kde hledat fajn brigády?

Jobs.cz

Jobs je jeden z největších pracovních portálů, na kterém se každodenně nachází spousta pracovních příležitostí. Určitě ale hledej i v sekci práce, ne pouze v sekci brigády. Najdeš tu zajímavější pozice, často se navíc jedná o poloviční i čtvrtinové úvazky. Nechybí ani práce na pár hodin měsíčně.

StartupJobs

Portál StartupJobs se zaměřuje na práci ve startupech. Je zde mnoho pozic jak na hlavní, tak na poloviční a menší úvazky. Nechybí ani práce pro freelancery a digitální nomády. Portál je zaměřený spíše na práce v oborech, jako je marketing, IT, management, administrativa a vývoj.

Zdroj: Unsplash

LinkedIn

LinkedIn často mívá pověst sítě pro manažery a obchodníky, už tomu ale dávno tak není a na síti je i mnoho studentů. Pokud si dobře vyplníš profil, zaměstnanci se ti mohou ozývat i sami. Nechybí ani stovky kreativních brigád a placených stáží.

Facebookové skupiny

Pokud hledáš spíše jednorázové brigády, zamiř do facebookových skupin. Často zde inzerují lidé, kteří potřebují třeba výpomoc na víkend nebo na pár hodin. Každá oblast má svoji skupinu, takže hledej vždy pod názvem Práce v... apod.

Jak zaujmout životopisem?

Oživ ho super designem

Nepiš svůj životopis ve Wordu. Zkus raději Canvu, která má i v bezplatné verzi několik šablon pro životopisy. Drž se ale při zemi, nejlepší je černobílý a snadno přehledný životopis, na barvy a grafické kreace se vykašli.

Názvy pozic

Na názvech pozic také záleží. Dělal/a jsi v call centru? Nepiš do životopisu věci typu „pracovník call centra“, „volání po telefonu“ atd. Mnohem atraktivnější je, když uvedeš, že jsi byl/a pracovníkem v oblasti průzkumu trhu nebo marketingového průzkumu. Pokud však nejde pozici pojmenovat víc fancy, alespoň ji zajímavěji popiš.

Nezapomeň na dobrovolnictví a mimoškolní aktivity

Máš nějaké certifikáty z jazyků nebo různých mimoškolních aktivit? Pak je v životopisu určitě zmiň! Nezapomeň ani na dobrovolnictví, pokud jsi nějaké dělal/a. Připsat můžeš i své zájmy.

Zdroj: Unsplash

Jak správně napsat motivační dopis?

Buď originální

Nepiš, že tě práce zaujala a myslíš si, že se na ni hodíš. Rozepiš se, proč tě zaujala a proč se na ni hodíš. Zmiň, v čem jsi speciální a proč by měli zvolit zrovna tebe namísto ostatních uchazečů.

Udělej z motivačního dopisu zajímavý příběh

Neboj se napsat trochu delší motivační dopis a zmínit třeba i to, že tě tento obor zajímal již odmala. Doplň, že již v dětství jsi se věnoval/a určitým aktivitám spojeným s pracovní nabídkou.

Zdroj: Unsplash

Máš nějaké super tipy, které se týkají brigád? Poděl se s námi!