Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na super letní brigády

Léto už je v plném proudu a ty jsi stále nenašel/nenašla žádnou brigádu na léto? To vůbec nevadí! Máme pro tebe několik tipů, jak si přivydělat nějakou tu korunu.

V létě si většina studentů chce kromě užívání a cestování také něco přivydělat. Přinášíme ti tak nápady, kde sehnat super práci s fajn kolektivem a zaručenými zážitky na celé prázdniny.

Kaufland

Řetězec Kaufland má po celém Česku obrovské množství poboček a momentálně mají na stránkách vypsaných okolo sto volných pracovních pozic. Brigádničit tak můžeš za pultem, v doplňování zboží, úklidu nebo třeba v oddělení ovoce a zeleniny. Potkáš zde také mnoho mladých lidí. Všechny volné pozice najdeš zde. Ti, kdo ukončili vysokoškolské studium se navíc mohou zúčastnit Trainee programu a získat tak zkušenosti z oblastí managementu, logistiky a nákupu.

Hostessing

Pokud koukáš pouze po jednorázových pracích, tak mrkni do FB skupin na hostessing nebo pozici promotéra. Většinou se jedná o jednodenní nebo dvoudenní brigádu, která není nijak náročná. Potkáš zde také mnoho mladých lidí. Obsahuje třeba propagaci produktů, vítání hostů nebo odškrtávání prezenční listiny. Tyto pozice najdeš tady.

Recepční

Na léto shání mnoho stálých zaměstnanců záskoky a pozice recepční je velmi populární. Pokud tak máš čas týden nebo dva, když zrovna někdo bude na dovolené, tak se do toho můžeš pustit. Je k tomu potřeba většinou jen základní znalost práce na počítači a znalost anglického jazyka. Takové pozice najdeš nejčastěji na pracovních serverech jako jobs.cz nebo prace.cz.

McDonald's

McDonald's je taková klasika pro nováčky v oblasti práce a brigád. Ač ho kritizuje mnoho lidí, naučí tě jistému řádu a potkáš tu mnoho svých vrstevníků. Navíc se jedná o obrovskou firmu a časem můžeš postupovat na stále vyšší a vyšší pozice. Jako první zkušenost to není vůbec špatné. Volné pozice najdeš zde.

Obchody s oblečením

Jsi milovníkem/milovnicí módy a láká tě práce v tomto oboru? Řetězce jako H&M, Zara, Mango, New Yorker, Stradivarius a další neustále přijímají nové brigádníky. Pokud jsi však odpůrcem fast fashion, můžeš zkusit práci třeba v sekáči. Většinou budeš buď za kasou a nebo rovnat a doplňovat zboží. Takové pozice najdeš nejčastěji na pracovních serverech jako jobs.cz nebo prace.cz.

Vedoucí na táboře

Máš rád/a děti, přírodu a jsi kreativní tvor? Vydej se někam na tábor jako vedoucí. Kromě práce tam zažiješ také spoustu zábavy, budeš vymýšlet program a bavit se s dětmi. Ostatní vedoucí navíc také budou mladí lidé a získáš tam super kamarády. Takové pozice najdeš zde.