Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Arvéd, Il Boemo i Banger. Tohle jsou nominace na Českého lva

Česká filmová a televizní akademie dnes představila nominace na Českého lva pro rok 2022. Celkem 12 nominací získalo psychologické mysteriózní drama Arvéd. S počtem 11 nominací následuje historický velkofilm Il Boemo, s 8 nominacemi také Banger.  

Mysteriózní drama Arvéd od režiséra Vojtěcha Maška vypráví příběh reálné postavy nacistického kolaboranta a přisluhovače komunistického režimu. Snímek Il Boemo Petra Václava zase vypráví o životě a díle nejslavnějšího českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka. 

8 nominací má na kontě také Banger, který je natočený výhradně na iPhone, od režiséra Adama Sedláka. O sošku Českého lva se v 19 statutárních kategoriích v závěrečném hlasování utká celkem 32 titulů. Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků se uskuteční 4. března ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Večerem bude v přímém přenosu České televize již podruhé provázet režisér, herec a moderátor Jiří Havelka.

Banger získal čtyři nominace na Ceny české filmové kritiky, Bendig soutěží o objev roku

by @yanhoechka

O nominacích 30. ročníku ocenění Český lev hlasovalo 183 členů z celkového počtu 371 členů ČFTA. Vybírali ze 47 hraných celovečerních filmů, 15 dokumentárních filmů, 16 televizních děl, 9 animovaných a také 10 krátkých filmů. Akademici už dříve snímek Il Boemo nominovali do boje o Oscara v kategorii cizojazyčných filmů. Do užšího výběru se ale nedostal.

Na tiskové konferenci byli dnes vyhlášeni i vítězové nestatutárních cen Českého lva. Cenu za nejlepší filmový plakát získali tvůrci plakátu filmu Arvéd, režisér snímku Vojtěch Mašek a grafička Soňa Juríková. Cenou filmových fanoušků byli odměněni tvůrci seriálu České televize Devadesátky. Seriál režiséra Petera Bebjaka byl na ČSFD hodnocen nadprůměrnými 87 procenty.

Recenze na BANGER. – Famózní generační výpověď, která mnohé naštve

by @yanhoechka

V kategorii nejlepší televizní film nebo minisérie byly nominovány minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje z produkce TV Nova, Podezření České televize a Pozadí událostí rovněž z produkce České televize. O sošku v kategorii nejlepší televizní seriál se utkají tři seriály České televize, a to Devadesátky, Pět let a Stíny v mlze.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.