Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

And Just Like That: Emma Chamberlain a život ve městě, které nikdy nespí

První týdny v NY plné amerických aktivit a přejídání se! PS: Pokud jednou chceš dorazit do města, které nikdy nespí, určitě se inspiruj pro místní hidden spots, tríčky a top zážitky!

Právě sedím v knihovně, kde trávím skoro celý svůj čas v NY. Popíjím už třetí skleničku rakouského bílého, které jsem včera našla v obchodě (zaplať pánbůh, mají alespoň něco evropského 😃). K tomu si vychutnávám sušenky s mlékem, nejlepší britská vychytávka. (Doporučuji si je ke čtení vzít taky, ať jsme na stejné vlně! <3)

Minulý díl si můžeš přečíst tady 👇

And Just Like That: Jak se dostat jako student do Ameriky?

@annajermanov

První noc ve městě, které nikdy nespí

V Praze jsem nastoupila do letadla, a ještě jsem nevěděla, kde budu první noc po příjezdu spát. Neměla jsem potvrzené koleje, takže jsem musela rychle hledat hotel, kde by mě o půl 12 ubytovali. Naštěstí jsem měla štígro a ubytovala jsem se pět minut od kolejí, s obrovskou hokejovou taškou, dvěma kufry a dalšími dvěma taškami. Představ si, jaké to bylo tahat sám/sama po crazy New Yorku.

And just like that: Žiju si svůj sen v New Yorku!

@annajermanov

Co se děje v NY?

New York je město, kde seženeš úplně všechno. Chceš ve dvě ráno zmrzku? Máš ji mít!

Po příjezdu jsem zjistila, že se tu určitě neztratím. Město má samo o sobě warm welcome a cítíš se v něm dobře. Nebudu ale lhát, dost věcí mi tu vadí a následně si vždycky vzpomenu, jak moc jsem vděčná za ten život, který doma máme. Ale o nedostatcích NY v jiné epizodě!

Přesunu se k začátkům v tomhle bláznivém městě! Když jsem obdržela e-mail, že mě na koleje pustí, ubytovala jsem se v pokoji, který sdílím s další spolubydlící. Je to 18letá teen girl, která kouká celý den na The Vampire Diares a stěžuje si, jak je unavená, takže vesměs neškodná! Dám ti jednu radu: IT IS IMPORTANT TO HAVE A NORMAL (a pořádnou) SPOLUBYDLÍCÍ! Jinak se zblázníš.

And Just Like That: Jak se dostat jako student do Ameriky?

@annajermanov

Co tu každý den dělám?

Jelikož bydlím na 51. ulici, což je 10 minut pěšky od Central Parku, vyskytuju se tam poměrně často! V New Yorku je fakt bordel, a to myslím jak zvukově, tak prostorově. Na ulicích totiž nacházíš každodenně tunu odpadků a taky zápach trávy, a tak se člověk snaží utíkat do přírody co nejvíce. Pro Newyorčany je Central Park nejbližším a největším záchranným bodem na planetě!

Další místa, která se nesmí vynechat, jsou Upper East Side, Soho a Brooklyn. Upper East Side je místo, kde se hezky prochází. Je tu klid, málo lidí a hezké cozy kavárny.

Soho je to místo, kde jsou všichni! Mají tu skvělé brunche, coffee spoty a Emma Chamberlain tu pořádá své kávové pop-upy! My měly jahodovou matchu a oříškovo-čokoládové kafe. Hodnotíme 10/10!

Brooklyn je místem, kde už není velká masa lidí, spíše místní, ale taky si musíš dávat pozor na určitou sortu lidí, která nemusí být vždycky úplně milá. Brooklyn je ale nejlepší na sekáče! Kam přesně zajít? Buffalo Exchange.

Další super zážitek, který je třeba zažít, je zápas baseballu! Byla jsem na Yankees, kteří hrají v Bronxu (což je jedna z nejnebezpečnějších částí), a zážitek to byl nezapomenutelný! Hra sama o sobě je poměrně nudná a pomalá, ale když se konečně po hodině sezení něco stane, celý stadion ožije a stojí to za to! Taky je třeba ochutnat top stadionové jídlo.

Kam chodí v New Yorku Newyorčané?

  • N. 1. Central Park!
  • Na dobré kafe? Joe Coffee Company, Ten Thousand Coffee, Ground Central Coffee.
  • Na nákup? Trader Joes! Na evropské mňamky (pekárna/kavárna) Ole & Steen, na pravé italské gelato do Gentile Gelatieri.
  • Na zdravé věci? Joe & Juice! Matcha? Cha Cha Matcha!
  • Brunch? Butcher's Daughter!

Co by ses příště rád/a dozvěděl/a? Dej vědět v diskuzi!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.