Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

5 způsobů, jak zvládnout svátky, když nemáš vánoční mood

Místo radostné nálady tě chytlo spíš sváteční blues? Neboj se. Jsou způsoby, jak udělat vánoční svátky o trochu snesitelnější.

The most wonderful time of the year je pro většinu lidí plný radosti a oslav. Existuje však mnoho lidí, kteří během svátků prožívají opačné emoce. Pokud ani tento rok nemáš tu veselou náladu, kterou mají všichni kolem tebe, mám pro tebe pár triků, díky kterým ti bude o maličko lépe. A kdo ví? Třeba ti přinesou i toho správného vánočního ducha.

Pomáhej a daruj

Dělání věcí pro druhé ti nikdy nezkazí náladu. Během svátků se můžeš zapojit do různých dobrovolnických aktivit. Mezi oblíbené způsoby, jak se odvděčit, patří dobrovolnictví ve vývařovně, adopce rodin, dětí či seniorů pro nákup potravin nebo dárků (Ježíškova vnoučata), darování potravinové bance, účast na zpívání koled či darování teplého oblečení. Vyber si jakýkoli komunitní projekt nebo organizaci, která ti je blízká, a zaměř se na to, jak můžeš prostřednictvím dobrovolnictví změnit letošní Vánoce ostatních lidí. Radost v očích ostatních přinese obrovskou radost i tobě.

Naplánuj si něco, na co se můžeš těšit

Pokud jediné, co odpočítáváš, je první den, kdy se po svátcích vrátíš do běžného pracovního/školního dne, považuj to za znamení, že si máš naplánovat něco mnohem zajímavějšího, na co se můžeš těšit. Co třeba saunování a wellness den nebo pobyt někde na horách či třeba nákupy s kamarády? Nebo si zkus zajít na nějaké vánoční trhy! Mít něco, na co se můžeš těšit, ti zaručeně zlepší náladu.

Nejlepší vánoční trhy v Evropě na víkendový trip

by @martinastrel

Nastav si hranice

Nastavení hranic ti může pomoct zvládnout smutek a stres v tomto svátečním období. Začni tím, že si určíš spouštěče špatné nálady, a vytvoř si plán, jak je omezit, aby sis ochránil/a svůj klid. Pokud jsi například nedávno prošel/a rozchodem a nechceš s nikým zabíhat do podrobností, dej lidem vědět, že o tom nechceš mluvit, a to hlavně v tomto období. Tohle můžeš mít pod palcem, stačí se jen ozvat.

Vánoce aneb dáreček v podobě stresu s červenou mašlí

by @luciezicklerova

Nesrovnávej se s ostatními

Srovnávání je bezpochyby zloděj radosti, takže vědomé úsilí vyhnout se v tomto období jakémukoliv srovnávání ti dost pomůže. Pokud se přistihneš, že jsi smutný/á nebo závidíš, že v tomto období nemáš to, co ostatní (ať už jde o peníze na dárky, velkou rodinu, se kterou můžeš trávit období, nebo drahou polovičku, se kterou se můžeš fotit u jmelí), na pár dní se stáhni. Buď ze social akcí, na které se necítíš, nebo jednoduše ze sociálních sítí. A věř mi, věci nikdy nejsou tak, jak se mohou na první dobrou zdát.

Vánoční nálada v deseti krocích

by @adelakutilova

Zkus si napéct nebo zajdi na sezónní koktejl

Domluv si s kamarády nebo rodinou randíčko, jděte na skleničku něčeho dobrého a uvidíš, jak snadno se naladíš na sváteční atmosféru. Vyhledej bar ve svém okolí, který nabízí vánoční koktejly, a jeden z nich ochutnej jako malou odměnu za to, že ty Vánoce zvládáš. Nebo si zkus namíchat vlastní koktejl či si upeč nějakou dobrotu. Cokoliv, u čeho na chvíli přestaneš myslet na to, co tě tíží, může stát za vyzkoušení. Hlavní je být v dobré společnosti nebo si vylepšit tu vlastní nějakým dobrým playlistem.

5 vánočních drinků, které ozvláštní tvoje Vánoce

by @terezasvehlova

I když Vánoce kolikrát obsahují více stresu než radosti, měj na paměti, že trvají jen pár dnů. Pokud je nemáš v oblibě, přeji ti hodně síly, a věř tomu, že nejsi jediný a nikdy na nic nemusíš být sám.