Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Vánoce aneb dáreček v podobě stresu s červenou mašlí

Šťastné a veselé? Nemyslím si, je to taky období plné honby za dárky a perfektní výzdobou. Je na čase si přiznat, že pro někoho je to pěkně stresové období...

Vánoce, ach, ty Vánoce. Pro někoho nešťastnější období v roce, pro někoho noční můra. Doba strávená s rodinou a přáteli, kdy si máš užívat společný čas a pohodu. Bohužel pro hodně lidí to znamená něco jiného.

Stres ze školy a nestíhačky

Vánoce by hlavně měly být o klidu a radosti. V dnešní době se to zvrhlo na hon za dárky, výzdobu, a kdo to dřív dá na sociální sítě. Já letos osobně Vánoce vůbec nestíhám. Kvůli práci ve škole nemám absolutně čas si pustit jediný vánoční film, koupit dárky nebo aspoň vyzdobit dům.

Každý rok mám extrémní vánoční náladu již od listopadu, ale letos nepřichází a nepřichází. Jedna věc, co mi letos trhá nervy a dost mě děsí? Vidět všechny na Instagramu, jak už mají napečeno, vyzdobeno a pomalu zabalené všechny dárky již na první advent. Já na první advent neměla ani věnec, sotva jsem ho stihla připravit na ten druhý.

Rodina

Čas strávený s rodinou. Rozhodně to není pro všechny. Vánoční čas může být naročný, né každý má perfektní rodinu, super vztahy... Nebo je jenom chce trávit jinak! Není nic špatného na tom chtít být na Vánoce sám, je to naprosto v pohodě. 

Jídlo

Další věc, která může přinášet o vánocích stresy, je jídlo. Cukroví... Někdo dře celý rok a pak si myslí, že si může "zkazit postavu" po pár sladkých kouscích či pár lžících bramborového salátu. Tak to vůbec není! Rozhodně bychom se neměli bát dát si něco dobrého. Sladkost ti rozhodně neublíží a nezkazí ti tvojí dřinu, dietu nebo jídelníček. 

Nákupy, výzdoba a vše ostatní

Máš už dárky? Jo, já taky ne! Upřímně ani nevěřím, jak rychle jsme se dostali ke třetímu adventu. Obchoďáky jsou plné lidí tlačících se hlava na hlavě, co utrácejí peníze za tuny dárků. Tohle rozhodně patří mezi ty pro mě nejvíc stresující situace. Cpát se mezi davy lidí, hledat perfektní vánoční papír, vymýšlet dárek pro každého člena rodiny a doufat, že se jim budou líbit... Nevadí, pokud nebudeš mít pro každého jedince top dárek.

👀

10 tipů, jak "přežít" Vánoce

by @heyfomo.cz

Závěrem jsem chtěla říct, že je úplně v pohodě na Vánoce být ve stresu. Nemít připravené dárky, výzdobu, adventní kalendář ani nemít vánoční náladu a je úplně v pohodě i to, když máš z Vánoc stres. Je to čas pro tebe a dělej to, co tě činí šťastným🎄❤️.