Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

5 kamenů, které možná neznáš, ale neměly by chybět ve tvé sbírce

Na světe jsou stovky druhů kamenů, které nejsou příliš známé, ale i přes to jsou velmi účinné a důležité. Dnes ti představím mých top 5 méně známých krystalů.

Křišťál, růženín, jaspis nebo měsíční kámen milovníci ezoteriky perfektně znají. Kromě těch známých krystalů existuje i spoustu méně známých. Pojďme se společně podívat na pár z nich!

1. Unakit

Zeleno-růžový unakit je kamenem rovnováhy, lásky a emocí. Připomíná ti, že by ses měl/a zaměřit na lásku, laskavost a soucit. Pokud máš pocit, že tvé emoce nejsou v rovnováze s tvou myslí, určitě si pořiď unakit. Tento kámen ti totiž pomůže rozhodovat se jak srdcem, tak myslí a vnitřně tě uklidní. Zároveň také přiživuje zdravé vztahy!

Unakit je perfektní především pro vodní a zemská znamení a odblokování čaker, jako je solar plexus, srdeční a sakrální.


Nejlepší kameny pro rok 2023

@elvihradilkova

2. Chiastolit (Andalusit)

Tento hnědý kámen s křížem uprostřed ti napomáhá se uzemnit a být v souladu se všemi čtyřmi živly. Jestli tě trápí neschopnost se soustředit a tvoje mysl je rozhozená, přepínáš myšlenky z jedné na druhou, tohle je kámen pro tebe. Kříž v kameni ti pomůže se soustředěním. Spousta lidí chiastolit používá také na navázání spojení s nadpřirozenými bytostmi z astrálních světů.

Chiastolit náleží Kozorohům, ale pokud cítíš, že jej potřebuješ, je pro každého a odblokovává kořenovou a sakrální čakru.

3. Čaroit

Nádherně fialově zbarvený čaroit je krystalem proměny. Čaroit je vhodné u sebe nosit v období velkých změn a náročných situací. Síla tohoto kamene ti pomůženastavit si hranice a obnovit vnitřní sílu. Zlepšuje tvou intuici a manifestační schopnosti. Funguje i naopak – v období, kdy se v našich životech nic neděje a my potřebujeme novou akci. Je to velmi silný kámen a řada lidí jeho energii zprvu nezvládá.

Energicky se čaroit nejvíce hodí k Vodnářům a Pannám a odblokovává korunní čakru a třetí oko.

Které kameny by sis měl/a koupit podle svého znamení?

@elvihradilkova

4. Celestín

Celestín je modrý kámen, který zvyšuje naši intuici a díky kterému dokážeme komunikovat s anděly. Kdykoliv se cítíme ztracení a potřebujeme nějaké znamení ohledně situace, ve které se nacházíme, měli bychom sáhnout po celestínu. Kromě toho nám napomáhá při řešení spousty věcí od pracovních schůzek, papírování po celkovou organizaci našeho života.

Všem Rybám by ve sbírce neměl chybět tento krásně modrý kámen. Jeho energie také odblokovává čakry korunní, krční a třetí oko.

5. Lepidolit

Fialovo-růžový lepidolit by neměl chybět ve sbírce nikomu, kdo občas nezvládá své emoce, má výkyvy nálad a nemá otevřené srdce. Lepidolit má příznivý vliv na špatné nálady. Pomáhá ti se emočně otevřít a najít vztah, který není toxický. Díky tomuto krystalu budeš také schopný/á nahlížet na situace z širší perspektivy a neuvidíš vše jen černobíle.

Stejně jako celestín, i lepidolit by si měly pořídit všechny Ryby. Snažíš se odblokovat čakru solar plexus, korunní nebo třetí oko? Zkus si vzít na pomoc lepidolit.