Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Zaměstnanci v Číně mají přístup k datům z aplikace, sdělil TikTok uživatelům v Evropě

TikTok svým evropským uživatelům potvrdil, že k jejich datům mají přístup zaměstnanci mimo Evropu, včetně Číny.

Kvůli obavám z přístupu Číny k uživatelským datům dává TikTok svým evropským uživatelům jasně najevo, že k jejich datům mají přístup zaměstnanci mimo kontinent, včetně Číny, píše The Guardian.

Sociální síť pro sdílení videí, kterou vlastní Čína, aktualizovala své prohlášení o ochraně osobních údajů, aby uvedla, že zaměstnanci mají povolen přístup k informacím o uživatelích. Má se tím zajistit, aby uživatelé měli „konzistentní, příjemnou a bezpečnou“ zkušenost.

Elon Musk koupil Twitter. Co se teď může stát?

by @yanhoechka

Spolu s USA a Singapurem, kde jsou v současnosti uložena evropská uživatelská data, patří mezi další země, kde by zaměstnanci TikToku měli přístup k evropským uživatelským datům, Brazílie, Kanada a Izrael.

Umožňujeme určitým zaměstnancům v rámci naší podnikové skupiny se sídlem v Brazílii, Kanadě, Číně, Izraeli, Japonsku, Malajsii, Filipínách, Singapuru, Jižní Koreji a Spojených státech vzdálený přístup k uživatelským datům TikToku v Evropě.
Elaine Fox, vedoucí oddělení ochrany osobních údajů pro TikTok v Evropě

Generální ředitel TikToku Shou Zi Chew uvedl v dopise republikánským senátorům v USA, že si zahraniční zaměstnanci mohou prohlížet „úzký soubor necitlivých“ uživatelských dat se svolením bezpečnostního týmu TikTok se sídlem v USA. Dále uvedl, že představitelům čínské vlády nebyly poskytnuty žádné informace.

Americký prezident Joe Biden místo nich požádal americké ministerstvo obchodu, aby vypracovalo doporučení k ochraně dat amerických občanů před „zahraničními protivníky“.

Nedávné rozhodnutí EU podle Michaela Vealea, docenta digitálních práv na University College London, vyžaduje, aby byly přenosy dat mezi EU a Čínou zkontrolovány. Vzhledem k tomu, že smlouvy mezi čínskou a evropskou společností nemohou bránit přístupu státu, je pravidelné zasílání uživatelských dat z EU do Číny extrémně náročné.

Nejsem přesvědčen, že se čínská vláda v současnosti soustředí na špehování dat lidí na TikToku. Mohou získat soukromé informace pomocí jiných metod. Vybudování a posílení vlivné platformy je samo o sobě silným cílem.
Michael Veale

V říjnu TikTok vyvrátil tvrzení uvedené v článku Forbesu, že byla data používána k cílení na občany USA. Podle Forbesu měl v úmyslu použít aplikaci ke sledování polohy nejméně dvou lidí.

Podle Foxu TikTok neshromažďuje „přesné informace o poloze“ od uživatelů v Evropě, ať už jsou založeny na technologii GPS, nebo jiné metodě podle aktualizace zásad ochrany osobních údajů. Prohlášení o ochraně osobních údajů zní následovně: „S vaším souhlasem můžeme také shromažďovat přesné informace o poloze (jako je GPS).“

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.