Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Vysavači energie: Co ti nejvíc ubírá energii?

Naše energie je velmi cenná a ovlivňuje naši náladu, proto bychom si jí měli vážit a nevystavovat ji vlivům, které ji oslabují.

Vše, co přes den děláme, nějakým způsobem ovlivňuje naši náladu a energii. Jestli se poslední dobou cítíš skleslý/á, bez energie a motivace, na vině může být několik každodenních návyků. Život v nízkých vibracích je velmi vyčerpávající, proto ti dnes řeknu o pár vysavačích tvé energie, aby sis na ně příště mohl/a dát pozor.

1. Život v minulosti

Jednou z aktivit, která ti neskutečně bere energii, je život v minulosti a vzpomínání na ni. Každý z nás občas zavzpomíná, minulost nás ale může ubíjet, brát nám energii a my potom nemůžeme žít v přítomnosti.Co bylo, bylo a nezměníme to. Je to běh na dlouhou trať, ale věř mi, že až necháš minulost minulostí, budeš se cítit mnohem líp.

2. Příliš mnoho času na sociálních sítích

Sociální sítě můžou být fun do chvíle, než nás začnou příliš ovlivňovat. Vidět každý den vyumělkovanou realitu pro nás není zdravé, stejně tak je přísun informací, které za ten den obdržíš skrz internet a sociální sítě, extrémní a tvůj mozek může být slušně zmatený.

3. Poslouchání negativních zpráv

V dnešní době se to kolem nás negativními zprávami jenom hemží a je těžké se od nich oprostit. Ale z dlouhodobého hlediska nás strašně psychicky vysilují a máme existenční krize ve 20, haha. Proto doporučuji sledovat naše FOMO good news!

Good News: Město New York zavedlo program čtení pro studenty s dyslexií

@markysuch

4. Pomluvy a drby

Tohle spousta lidí nerado slyší, protože všichni milujeme dobrý drb a v hloubi duše jsme gossip girls, ale pro naši energii to je nic moc. Pomluvy a drby vyvolávají negativní vibes, takže všeho s mírou!

5. Overthinking

Gen Z je generace overthinkerů, všichni to děláme, ale asi si už neuvědomujeme, jak moc nám to vysává energii. Kdo se kdy cítil plný energie po overthinkování? Not me. Overthinking jde ruku v ruce s žitím v minulosti – zkus se naučit žít teď a tady a užívat si momentu a maličkostí.

6. Toxické vztahy

Na tohle téma jsem napsala celý článek, kde se podrobně dozvíš, jak tě toxické vztahy vnitřně ničí, jak se jim vyvarovat a co dělat, abys toxic lidi do svého života nepřivolával/a.

Proč je důležité si chránit energii před toxic lidmi a jak na to?

@elvihradilkova

7. Neustálá snaha se zavděčit ostatním

Je super a skvělý, že rád/a pomáháš druhým a děláš pro ně spoustu věcí, ale nemělo by to zasahovat do tvého vlastního psychického komfortu. Zavděčit se ostatním na úkor sebe ti z dlouhodobého hlediska ubírá energii. Nikdy se nezavděčíš všem, proto je nejlepší snažit se zavděčit jen sám/sama sobě. Tvoje pohoda a energie je nejdůležitější, neboj se být někdy trošku sobecký/á.

Další vysavači:

  • Špatná strava
  • Nedostatek spánku nebo příliš mnoho spánku
  • Přiliš mnoho kofeinu
  • Říkání „ANO“ na vše
  • Srovnávání se s druhými
  • Potlačování emocí

Jak s vysavači bojovat?

Bojování s některými vysavači energie je těžší a trvá delší dobu, než je ze svého života odstraníme. Ze své zkušenosti vím, že přestat žít v minulosti a overthinkovat je neskutečně těžký a nezvládneš to za víkend. Malé kroky se ale počítají a nejdůležitější je začít!

Važ si maličkostí, dělej věci, které ti přinášejí radost, zajdi do přírody, kup si něco hezkého na sebe, praktikuj jógu, meditaci a mindfulness, poslouchej svoji oblíbenou hudbu, podcasty atd. Nejdůležitější je se zaměřit jen a pouze na sebe, co se týče psychiky. Neboj se být trošku sobecký/á a upřednostnit svou energii před ostatními. Máš jen a pouze sebe a své tělo, proto se o něj starej, co nejvíc můžeš!

A co tobě vysává energii a jak s tím bojuješ?