Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Proč je důležité si chránit energii před toxic lidmi a jak na to?

Toxic lidi přivádějí do našeho života spoustu negativní energie, která nám ubližuje. Proč je důležité si od nich chránit tu vlastní a jak na to?

Při každé interakci se naše energie mísí, vyměňují a bereme si s sebou část energie toho druhého. Sám/sama jsi už určitě zažil/a situaci, kdy jsi po rozhovoru nebo schůzce měl/a skvělou náladu a byl/a jsi plný/á pozitivní energie. Lucky you, přesně takovými lidmi bychom se měli obklopovat! Ale ne vždy to jde, protože se bohužel setkáváme i s negativně naladěnými jedinci a přebíráme jejich energii, která nás může dlouhodobě sužovat.

Život v nízkých vibracích

Když se obklopujeme lidmi, kteří se angažují v pro nás negativních a toxických činnostech (třeba si pořád stěžují, někoho pomlouvají atd.), má to na nás dopad. Dostáváme se pak do nízkých vibrací, které mají na svědomí negativní emoce jako smutek, strach, agresi, žárlivost, zášť, zlobu a celkový odpor k životu. Život v tzv. nízkých vibracích nám jen a pouze ubližuje.

Sklenice energie

Představ si svou energii jako sklenici bílého zářivého světla. Pokaždé, když se dostaneš do kontaktu s někým, kdo vyzařuje nízké vibrace a negativní energii (aka. low vibrational person), tvoje světlo (a zároveň energie) začne tmavnout nebo se ztrácet. Když se na druhou stranu obklopíš pozitivními lidmi, tvá sklenice i ty budete zářit!

Jak si mám ochránit svou energii?

Toxic lidem se můžeme vyhýbat, ale i přesto se s nimi skoro každý den setkáváme. Protivná prodavačka v supermarketu? Nabroušený učitel ve škole? Agresivní řidič? Přesně s takovými lidmi se budeš potkávat a bohužel to neovlivníš. Aby tě jejich negativní energie neovlivňovala a ty jsi neměl/a pokažený celý den, mám pro tebe pár tipů:

1. Nastav si hranice! Nedovol, aby tě takový člověk rozhodil a dostal se ti do hlavy. Nauč se říkat ne a stůj si za svým názorem. To se váže i k aktivitám, které ti nedělají dobře a snižují tvou energii.

Pokaždé, když se ocitneš v situaci, která v tobě vyvolává negativní emoce, se od nich pokus oprostit a nedovol, aby ses tak cítil/a. Místo toho udělej velký nádech, výdech a zkus se uklidnit, svět se přece nezboří.

2. Pozoruj, ale neabsorbuj! Pokud se ocitneš v přítomnosti někoho, kdo není v nejlepší náladě, pozoruj ho, naslouchej mu, ale neabsorbuj jeho energii. Tohle může být fakt těžký, já vím. Pomůže ti, když si budeš opakovat mantry, třeba si řekni: „Tohle není moje emoce.“ To ti připomene, že se máš vrátit zpátky do SVÉ energie a nepřebírat zbytečně energii někoho jiného.

3. Zaměř se na svou emoční inteligenci! Díky emoční inteligenci porozumíš sobě i ostatním. Zdokonalování dovedností v této oblasti ti pomůže praktikovat sebelásku a rozpoznat, kdy ti negativní emoce a toxic lidé ubírají energii.

4. Přivolej na pomoc krystaly! I každý krystal má své vibrace, které jsou především pozitivní a na tvé cestě k ochraně energie ti jen a pouze pomůžou. Kameny, které chrání nejvíce jsou ty tmavé – turmalín, šungit, tygří oko, onyx apod.

5. Procvičuj! Chránit svou energii a praktikovat vše, co jsem napsala výše je náročné a za den se to nenaučíš. Chce to týdny, měsíce a u někoho i roky, ale je důležité se o to pokusit a začít! Nic a nikdo není důležitější, než jsi ty sám/sama a to, jak se cítíš.