Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Věštění 101: Co jsou to oracle cards a jak je vykládat?

Kromě tarotových vykládacích karet máme i oracle cards. Co jsou zač, a jak je můžeš vykládat?

Vykládací karty používáme pro to, abychom nahlédli do naší budoucnosti nebo lépe porozuměli naší současné situaci, prozkoumali naše myšlenky a pocity. Mezi nejznámější věštecké karty patří bezpochyby tarotové karty, ale o těch jsem ti vykládala minule. Dnes ti přiblížím karty orákula, které jsou přece jen trošku odlišné.

Jak fungují výklady karet + tips & tricks

@elvihradilkova

BASIC FACTS

Abych ti vysvětlila, co jsou to oracle cards, porovnám je s nám více známým tarotem. Tarot má danou a přesnou strukturu - 78 karet, Velká a Malá arkána, a i když si koupíš tematicky odlišné karty (např. Rider Waite a kočičí tarot), tak vždy budou názvy a významy karet stejné! Na rozdíl od tarotu orákula nemají jasnou strukturu a každý balíček je v podstatě originál. Jedny orákula mají 35 karet, jiné 44. Setkáváme se i s jinými názvy karet a samozřejmě i odlišnými významy. Oracle cards jsou více intuitivní a slouží nám spíše pro ujištění se ohledně dané situace, motivaci a guidance.

VÝKLAD

Řekla bych, že výklad oracle cards je snazší, než tarotu. Karty mají většinou v názvu přímo dané klíčové slovo, které se ti snaží sdělit. Představ si situaci, kdy jsi vystresovaný*á, protože tě zítra čeká velký den, a rozhodneš se na něj vyložit karty. Orákulum ti však vyloženě nepředpoví budoucnost, ale určitým způsobem ti nastíní například pomocí karty Support, že si máš věřit a nebát se třeba říct o pomoc a nějakou podporu. Nebo pokud cítíš, že se ti Vesmír pomocí této karty snažil sdělit, že tě podporují vyšší síly, take that! Orákula jsou opravdu o tobě a o tom, jak TY sám*sama kartu interpretuješ.

Oracle cards můžeš vykládat samostatně, nebo je použít k dovýkladu tarotu, u kterého si nejsi jistý*á. Vytáhnout si kartu z orákula můžeš před, ale i po. Před můžeš, pokud bys chtěl*a zjistit, na jaké vlně se tvůj výklad bude linout, nebo jakou energii daná situace má. A na konci zase pokud potřebuješ dovysvětlení a lepší guidance.

Při samostatném výkladu postupuj podobně jako při tarotu. První karty očisti, můžeš nad nimi i chvíli zameditovat a poté se jich zeptat na tvou otázku. Vykládej je buď podle speciálních rozložení (viz. galerka níže), nebo vždy na jednu otázku vylož jednu kartu. Nad významem karty se nejdřív zamysli ty sám*sama a popřemýšlej, co by to pro tvou situaci mohlo znamenat. Pokud potřebuješ pomoc, nahlédni do knížky významu karet, která je vždy v balíčku.

Léčení pomocí kamenů aka krystaly nejsou jen trendy doplněk

@elvihradilkova

VÝBĚR BALÍČKU

Výběr tvých oracle cards bude fun! Existují stovky, ne-li tisíce různých tematických balíčků. Opět vybírej podle intuice, tématu, kterému se balíček věnuje, nebo jen zkrátka ber ty, které tě zaujmou jejich vzhledem. Oracle cards jsou, jak jsem už zmínila, vždy laděny do témat. Jedny z mnoha jsou například orákula zvířat, kde každé zvíře s sebou nese jiné poselství, orákula lásky, vztahů, krystalů, andělů, starověkých run, snů a třeba lesa. Výběr je jen a pouze na tobě. Za mě jsou orákula skvělá, protože se neomezují pouze na 78 významů, jako tarot, ale oracle cards máme tisíce.