Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak fungují výklady karet + tips & tricks

Začínáš s výkladem karet a nevíš, jak na něj? Mám pro tebe jednoduchý návod s pár tipy a triky!

Výklad karet může být poměrně složitá disciplína. Ne fyzicky, ale na psychické a vyšší úrovni. Ne každý umí vykládat karty a má k tomu predispozice. Každopádně – pokud jsi nováček a tápeš, dám ti pár rad, jak na to!

Dnes se zaměřím na výklad tarotových karet. Tarotové karty nejsou jediné výkladové karty, máme ještě například různá orákula nebo andělské karty (o těch možná někdy příště).

1. Kup si karty!

Prvním krokem je samozřejmě nákup karet. Pokud ještě žádné nevlastníš, kup si opravdu základní tarot. V tomto tarotu jsou původní, klasické obrázky, které snadno pochopíš. Karty si můžeš vybírat i podle intuice – podle toho, ke kterému balíčku tě to táhne nejvíc.

Základní Waite Tarot, Zdroj: Pinterest

2. Pročti si knížku

Ke každému balíčku tarotu dostaneš knížku (příručku), ve které najdeš něco málo o samotných kartách, způsobech výkladu, a hlavně popisy jednotlivých karet. Doporučovala bych ti předtím, než se pustíš do samotného výkladu, tuto knížku opravdu prostudovat a přečíst si i jednotlivé významy karet. Pokud ti tato malá knížečka nestačí, můžeš si koupit přímo knížku o tarotu a kartách. Každá knížka podává malinko jiný výklad, takže je dobré si jich přečíst více a zjistit různé významy.

Jak krystaly, manifestace a meditace pomáhají našemu mental health

@elvihradilkova

3. Očisti karty

Před každým používáním by sis měl/a očistit své karty. To můžeš udělat pomocí vykuřovadel nebo vonných tyčinek. Dále na svůj balíček můžeš položit křišťál, selenit, onyx nebo turmalín. Poté by ses měl/a dotknout všech karet a třikrát zaklepat na celý balíček. Tadá, karty máš očištěny a teď už vzhůru na výklad!

4. Začni vykládat

Teď, když už víš něco málo o významech jednotlivých karet, se můžeš pustit do samotného výkladu.

Jako první si vyber metodu výkladu. Jestli chceš vyložit tři karty na minulost, přítomnost, budoucnost, jednu kartu na osvětlení situace/budoucnosti, složitější výklady typu keltský kříž nebo různé vztahové výklady.

Poté si vymysli otázku. Ale pozor! Otázka nesmí být v uzavřené formě, jako je například: „Budu chodit s xx?“ nebo „Dostanu se na svou vysněnou školu?“. Jednoduše to nesmí být otázka, na kterou odpovídáš ano/ne. Správný dotaz může znít takto: „Jak to bude pokračovat mezi mnou a xx?“, „Co mě čeká příští měsíc?“, „Jak se bude vyvíjet moje kariéra v následujícím roce?“.

Teď už jen pořádně zamíchej karty a vylož je podle typu tvého výkladu. Vylož karty, nahlédni do příručky a přečti si význam své karty. Nebo se můžeš pokusit o výklad podle intuice – tedy podle toho, jak na tebe karta působí.

Na závěr mám pro tebe pár tipů:

  • při výkladu si sedni na klidné místo, zapal svíčky, obklop se kameny a zapal vonnou tyčinku, pomůže ti to se napojit na celý tarot
  • význam karet čerpej z více zdrojů (různé knížky, příručky, internet)
  • zkus trávit nějaký čas se svými kartami, sedni si, jen tak si je prohlížej a načerpej jejich energii
  • před výkladem si zamedituj
  • začni s jednoduchými otázkami a výklady (karta dne, karta do budoucna)
  • vykládej z takového balíčku, který k tobě promlouvá

Ohledně tarotu existuje spousta věcí, které by se daly rozebírat. Doufám, že v dnešním článku jsem ti alespoň trošku nastínila, jak karty fungují, a předala ti základ.