Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

V Černém moři umírají tisíce delfínů, může za to ruská armáda

Ruská agrese na Ukrajině nestojí životy pouze lidi, ale také zvířata. Kvůli manévrům ruských ponorek v Černém moři umírají tisíce delfínů.

Mořští biologové a ekologové ze zemí v oblasti Černého moře bijí na poplach, už čtvrtý měsíc po sobě totiž v moři masivně umírají delfíni, píše Kyiv Independent.

Podle Ivana Ruseva, odborníka na životní prostředí z ukrajinského národního parku Tuzla, zahynulo od března do července v Černém moři nejméně 5 tisíc delfínů.

Zapomeň na beauty blogerky, pravou skin care dělají delfíni

by @yanhoechka

Důvodem jsou manévry ruské armády v oblasti. Delfíni totiž používají echolokaci ke komunikaci, k hledání potravy a navigaci. Neustálý podvodní zvuk způsobený ponorkami Černomořské flotily a exploze min způsobují delfínům akustické trauma, které paralyzuje jejich životně důležitý echolokační systém.

Výsledkem je, že delfíni umírají, protože mají problémy s hledáním potravy a stávají se náchylnými k virům a parazitům v důsledku oslabeného imunitního systému.

Ruská agrese na Ukrajině tak neničí životy jen milionům lidí, ale má i obrovské dopady na ekosystém Černého moře. „Tohle jsem ještě nikdy neviděl. Pro vědce je to něco naprosto nového a děsivého,“ řekl Rusev listu Kyiv Independent.

Ukrajinské pobřeží podél Černého moře zažilo některé z prvních a nejtěžších bojů války, například když ruské síly dobyly Hadí ostrov, který se následně Ukrajině podařilo získat zpět.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.