Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Trump plánuje návrat na Facebook a Twitter

Podle oficiálního dopisu, který je adresován společnosti Meta, Trumpův tým v úterý oficiálně požádal mateřskou společnost Facebook o odblokování jeho účtu.

Kampaň bývalého prezidenta Donalda Trumpa oficiálně žádá společnost Meta, aby odblokovala jeho facebookový účet, který byl zablokován v reakci na incident v americkém Kapitolu před dvěma lety.

Domníváme se, že zákaz účtu prezidenta Trumpa na Facebooku vážně zkreslil a ztížil veřejnou konverzaci.
Trumpův tým v dopise adresovaném společnosti Meta

Trumpův tým nevyhrožoval právními kroky, místo toho zdůraznil hodnotu svobody projevu a požádal o schůzku, na které by se projednalo rychlé obnovení přístupu prezidenta Trumpa na platformu, píše NBC News.

Facebook a Twitter zakázaly Trumpovi přístup den poté, co dav jeho fanoušků rozzuřený Trumpovým obviněním z podvržení voleb vtrhl do Kapitolu a narušil Kongres při sčítání hlasů voličů, aby vyhlásil vítězství Joea Bidena v prezidentských volbách 2020. Facebook se tak rozhodl zavést omezený zákaz pro Trumpův účet, který měl být po dvou letech přezkoumán. Twitter plánoval trvalé pozastavení, ale Elon Musk, nový majitel společnosti, 19. listopadu Trumpův účet znovu aktivoval a následně za zablokování vyčinil předchozímu vedení společnosti.

Rozhodnutí vyloučit Trumpa ze sociálních sítí bylo významným krokem, který vyvolal mnoho diskuzí o roli korporací v oblasti moderování obsahu sociálních sítí. Odpůrci zákazu se domnívají, že porušuje svobodu projevu, zatímco zastánci argumentují, že bylo nezbytné zabránit šíření zavádějících informací a ochránit veřejnost před možným poškozením.

Trumpova snaha o obnovení facebookového profilu ukazuje jeho touhu získat zpět kontrolu nad svými impozantními účty na sociálních sítích, které byly důležité při jeho vzestupu k politické moci. Když Trumpova kampaň v roce 2016 využívala Facebook k zacílení na určité kategorie voličů, byl pro jeho úspěch rozhodující, a Twitter byl hlavní stránkou, kterou používal ke komunikaci se svými stoupenci během svého prezidentství.

Zástupce společnosti Meta pouze uvedl, že podnik v nadcházejících týdnech oznámí rozhodnutí. Trumpova kampaň je naopak připravena spolupracovat s republikány ze Sněmovny reprezentantů, kteří ovládají dolní komoru Kongresu, aby Trumpa prosadili a vyvíjeli na Metu tlak. Někteří poradci se domnívají, že Trump může využít této příležitosti k tlaku na změny federální legislativy, která se týká společností provozujících sociální média, zejména paragrafu 230, který chrání společnosti provozující sociální média před odpovědností za informace nahrané jejich uživateli.

Trumpovy plány na zvýšení jeho vlivu na sociálních sítích také poukazují na omezení jeho vlastní sociální sítě Truth Social, kterou založil po svém pozastavení členství na Facebooku a Twitteru. Přestože má na této platformě něco málo přes 4,8 milionu sledujících, je to na hony vzdálené jeho zhruba 88 milionům sledujících na Twitteru a 34 milionům sledujících na Facebooku.

Ačkoli je rozhodnutí v rukou společnosti Meta, která Facebook provozuje, očekává se, že vyvolá mnoho kontroverzí a diskuzí. Výsledek rozhodnutí by mohl mít dalekosáhlé důsledky pro roli společností působících v oblasti sociálních médií při moderování obsahu a pro rovnováhu mezi svobodou projevu a veřejnou bezpečností.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.