Anna Kendrick zrežírovala svůj debut o sériovém vrahovi, který se objevil v dating show. Jaký je jeho skutečný příběh?
Anna Kendrick, kterou znáš třeba z Twilight nebo hudební série Pitch Perfect, usedla poprvé do křesla režisérky s novinkou pro Netflix. Navrch toho si v novince Woman of the Hour i zahrála hlavní roli. V tomto novém filmu se Anna věnuje docela odvážnému tématu, a to příběhu sériového vraha přezdívaného „Dating Game Killer“, o kterém se spekuluje, že zabil přes 130 žen.
Kendrick po premiéře darovala celý svůj výdělek herečky a režisérky z filmu dvěma charitám, které pomáhají ženským obětem násilí. V podcastu Crime Junkie řekla, že by se cítila „hnusně“, kdyby z tohoto filmu profitovala a že to pro ni „nikdy nebylo o výdělku“. Sama si prý neuvědomila, kolik tento film vůbec může vydělat, dokud nesklidil ovace na festivalu v Torontu, kde na něj Netflix koupil práva údajně za 11 milionů dolarů.
Anna Kendrick ve filmu hraje Cheryl Bradshaw, skutečnou ženu, která se setkala se sériovým vrahem, Rodneym Alcalou. A to v roce 1978 před kamerami televizních obrazovek během živého přenosu v pořadu The Dating Game. Přes stěnu si vybírala ze tří nápadníků a naneštěstí si vybrala zrovna toho s vražednými úmysly a vyhrála s ním výlet. Na ten ale naštěstí nejela, jelikož jí Alcala přišel „creepy“. Její intuice jí tak dost pravděpodobně zachránila život.
Podle odborníků trpěl Alcala hraniční poruchou osobnosti a užíval si „hrát si se svými oběťmi“, které často dusil, dokud neomdlely, a když se probraly, začal znovu. Zadržen byl v roce 1979 a odsouzen na doživotí, ale později byl v roce 2013 odsouzen za dodatečně prokázané vraždy a pokus o vraždu, který svědčila po 40 letech jedna z jeho přeživších obětí. Rodney Alcala zemřel přirozenou smrtí v roce 2021 ve vězení.
Účast Alcaly v tehdejší televizní show, o které vypráví i film, byla kritizovaná za to, že si jej produkce dostatečně neprověřila, protože už v té době byl odsouzený a uvězněný za sexuální obtěžování dítěte. Alcala byl krátce po účasti v TV zatčen a odsouzen z několika vražd. New York a Los Angeles terorizoval během let 1968 až 1979, z New Yorku uprchl poté, co znásilnil a brutálně zbil osmiletou Tali Shapiro.
Shodou okolností Rodney Alcala v tu dobu pracoval ve stejné kanceláři se známým Times Square Killerem, Richardem Cottinghamem. Oba dva zpětně potvrdili, že o svých mimopracovních aktivitách nevěděli.
V Kalifornii se pustil do killing spree a jeho oběťmi se bohužel staly:
Celkem byl spojen s 8 vraždami.
Film Woman of the Hour můžeš nyní streamovat na Netflixu.
zdroje: TIME, Business Insider, The Guardian, BBC