Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Tři roky. Dominik Feri půjde do vězení, trest mu potvrdil odvolací soud

Odvolací soud dnes Ferimu potvrdil tříletý trest vězení za dvě znásilnění a jeden pokus o něj. Bývalý poslanec TOP 09 vinu odmítá, trest je nicméně pravomocný.

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri půjde na tři roky do vězení. Trest za znásilnění dvou dívek (z toho jedné nezletilé) a pokus o znásilnění jedné další mu v pondělí potvrdil odvolací soud. Feri vinu odmítá, dovolat se může k Nejvyššímu soudu, ale rozsudek je pravomocný.

Pojďme se podívat na timeline případu.👇

2016: Feri se dopustil 2 znásilnění

Feri se dopustil celkem tří skutků. První z nich, znásilnění, se stal v březnu 2016 ve Feriho bytě na Praze 3. Dotyčnou, která byla v té době navíc nezletilá, se měl bývalý poslanec snažit donutit k sexu, a když vyjádřila svůj nesouhlas, nabídl jí nealkoholický nápoj, který ji uvedl do částečné ztráty vědomí.

Uznávaný psychiatr, moderátor i učitelé. Případy obvinění ze sexuálního obtěžování ve veřejném prostoru

@yanhoechka

Druhý případ znásilnění se stal na stejném místě o pár měsíců později, konkrétně v listopadu 2016.

2018: Feri se o další znásilnění pokusil

Ke třetímu incidentu, tedy pokusu o znásilnění, došlo na konci února 2018 v Poslanecké sněmovně, kam si Feri pozval dívku, která měla zájem stát se poslancovou stážistkou. S tou se bývalý politik líbal a osáhával ji, a to i přes její nesouhlas. Dívce se nakonec podařilo z místa utéct. 

2021: Deník N a A2larm zveřejnily výpovědi dívek, začalo vyšetřování

Policie začala bývalého poslance a politika TOP 09 prověřovat v červnu 2022, když Deník N a A2larm zveřejnily výpovědi několika dívek, které Feri sexuálně obtěžoval. Podle dívek po nich požadoval pohlavní styk, a to i přes jejich nesouhlas, a snažil se od nich získat nahé fotografie.

2022: Feri byl obžalován ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj

V říjnu roku 2022 pak policie po vyšetření případu navrhla obžalobu a státní zástupkyně následně Feriho v prosinci obžalovala ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj. Případem se tak začal zabývat Obvodní soud pro Prahu 3, který s bývalým poslancem zahájil loni v únoru soudní proces.

2023: Feri je vinen, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 3 začátkem listopadu 2023 rozhodl o Feriho vině ve všech bodech obžaloby, tedy ze znásilnění dvou dívek - z toho jedné nezletilé - a pokus o znásilnění jedné další. Za spáchané činy byl odsouzen ke třem letům vězení s ostrahou a peněžitému trestu přes půl milionu korun jako újmu obětem.

Feri se na místě proti verdiktu odvolal, stejně jako poškozené dívky, které požadovaly vyšší odškodné.

Dominik Feri je vinen, dostal tři roky vězení s ostrahou

@eevelka

2024: Odvolací soud potvrdil Feriho trest

V pondělí 22. dubna potvrdil odvolací soud Ferimu trest tří let vězení. Rozhodnutí je pravomocné. Feri v odvolacím zasedání zpochybňoval věrohodnost dívek a dva ze skutků popřel, třetí pak označil za dobrovolný sex. Dovolat se může k Nejvyššímu soudu, rozsudek je ale pravomocný.

Zdroje: HeyFomo, ČTK