Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Travelguide: Malta

Malta je nejmenším státem Evropské unie, ale rozhodně má co nabídnout. Je plná krásných zátok, historických památek, pláží i nočního života. Nejlevněji se sem dostaneš z Bratislavy a Vídně, ale když si trochu připlatíš, můžeš nasednout na přímý let z Prahy.

Letenky

Praha je na tom bohužel, téměř jako vždy, hůře než okolní letiště. Nejlevněji se sem tak dostaneš s Ryanairem z Vídně nebo Bratislavy. Cena za zpáteční letenku se mimo sezónu pohybuje okolo 1 000 Kč. Z Prahy pak létá společnost Air Malta, se kterou se ale bohužel pod 3 000 Kč skoro nikdy nedostaneš.

Zdroj: Unsplash

Ubytování

Ubytování na Maltě seženeš nejlépe na Bookingu a AirBnb. Zkusit můžeš i aplikaci Super nebo Couchsurfing, přes který tě místní ubytují zdarma. Mimo sezónu ubytka začínají na 1 000 Kč pro dvě osoby na noc. Za sebe můžu určitě doporučit Private Room with Private bathroom in Marsascala. Není to sice přímo u hlavních turistických památek, ale na místě je krásné moře a nedaleko je několik historických vesniček.

Travel hacks, které ti usnadní život

@anettt.h

Doprava

Malta je malinký ostrov, který je celý hustě pokrytý autobusovými spojeními. Nevýhodou ale je, že všechny busy objíždějí opravdu každou sebemenší část ostrova, takže běžně pojedeš trasu vzdálenou sedm kilometrů klidně i čtyřicet minut. Bacha ale na to, že všechny zastávky jsou na znamení, na busy tak musíš mávat. Rozhodně také nepočítej s tím, že by jezdili na čas. Další alternativou je si půjčit auto, ale bacha, jezdí se zde nalevo.

Tipy na low cost cestování

@marianavasut

Co navštívit?

  • Comino – Jedná se o nejmenší obydlený maltský ostrov, na kterém se nachází krásná Blue lagoon. Dostaneš se sem lodí z čtvrti Marfa. Lístek stojí 10 Eur.
Zdroj: Unsplash
  • Blue Grotto – Jedná se o nádherné skalní útesy u moře. Lze je shledat z venkovní vyhlídky, anebo se sem dá vydat z vesničky Il-Hnejja lodí.
  • Valetta Valetta je hlavní město ostrova, které je protkané malebnými historickými uličkami, obchody a spoustou restaurací. Celé město je zapsáno na seznamu UNESCO.
Zdroj: Unsplash
  • Popeye Village – V městečku Mellieha se natáčel Pepek Námořník a kulisy z filmu zde zůstaly až do teď. Nachází se zde muzeum a zábavní park. Obojí rozhodně stojí za návštěvu.
  • Paceville – Tato čtvrť je rájem pro noční život na Maltě. Nachází se zde spousta nočních klubů, barů a hospod. Nechybí ani casina a luxusní promenáda.
Zdroj: Unsplash
  • Gozo Ostrov Gozo se nachází jen pár kilometrů od Malty a určitě také stojí za návštěvu. Jedná se totiž o místo plné přírodních i historických zajímavostí. Je zde také mnoho lagun a krásných pláží.
Zdroj: Unsplash