Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Travel Guide: Tvůj vysněný trip na Francouzskou riviéru

Jih Francie nemusí znamenat jen předraženou dovolenou u moře. Francouzská riviéra nabízí nádherné pláže, skvělé sea food a kouzelná městečka, která vypadají jako z filmu a všechno se dá zažít on a budget. Tenhle akční itinerář tě bude bavit!

Nice

Moje doporučení zní: ubytuj se ve městě Nice po celý tvůj pobyt. My bydleli v Hotelu Villa Bougainville by Happy Culture a byli jsme moc spokojeni (hotel je blízko nádraží a cca 15 min od centra). Nice je jedno z větších měst na jihu Francie, které stojí za to vidět a ve kterém je neustále co dělat a objevovat. Je dobře dostupné letecky a zároveň je to perfektní zázemí pro tvůj pobyt, jelikož se snadno dostaneš pomocí busů a vlaků do jiných menších kouzelných městeček, která se na Francouzské riviéře nacházejí.

Co vidět?

  • Promenade des Anglais - oblast u moře se skvělými bary, výhledy, dlouhá stezka ohraničená palmami se světýlky, kterou si můžeš užít i na kole
  • Castle Hill - nádherný výhled na celou pláž
  • Old Nice town - doporučuji si dát crêpes v jakémkoliv okýnku či stánku
  • Cimetière du Château - nádherné výhledy na celé město

Antibes

Doporučuji ti využít několik dní na objevení zákoutí přímořských městeček. Na každé místo ti stačí jeden den či odpoledne. Do Antibes se z Nice dostaneš vlakem za 35 minut. Přímý spoj stojí jen 5 euro.

V Antibes pobýval dlouhou dobu i Picasso, kterému je tam věnované muzeum. Jen si dej pozor na otevírací hodiny a dny. Poté se projdi po pobřeží a užij si oběd v jedné z restaurací. Ceny se pohybují okolo 15-20 Eur za pokrm.

Saint Jean Cap Ferrat

Pokud bys měl/a vidět jen jednu věc, musí to být Villa Ephrussi de Rothschild. Neviděla jsem snad nic krásnějšího. Vstup pro všechny do 25 let je 11 euro. Užij si celý den procházením se v jedné z nejluxusnějších vil a jejích zahrad, které jih Francie nabízí. Neboj se využít i výkladu zdarma, vila má spoustu historie, která tě uchvátí. Odpoledne si můžeš zajít i do restaurace, která se nachází uvnitř vily. Autobus z Nice má přímo zastávku Villa Ephrussi, a tak nemusíš nikde složitě chodit.

Travel guide: Barcelona. Co vidět a do jakých podniků zajít

by @karolinacechovaa

Éze

Nasedni na autobus a dojeď do malé obce Éze (nesplést si s Èze-sur-Mer). Jakmile dorazíš, objevíš Parfumerii Fragonard. Můžeš se podívat jak probíhá výroba parfémů i si nějaký zakoupit. Poté zamiř do středověké vesnice, kde se neboj ztratit, moc velká není. Na nejvyšším bodě vesnice se nachází Le Jardin Exotique, která ti za 5 euro (pro studenty) nabídne dechberoucí výhledy na celé pobřeží. Pokud se cítíš na hiking, vydej se po prohlídce vesnice na Nietzscheho stezku. Známý filozof tuhle trať údajně chodil každý den, aby se mohl koupat v moři v nedalekém městě Èze-sur-Mer. Hike ti zabere asi hodinu a půl a celou cestu jdeš z kopce, takže to moc náročné ve výsledku není. Na konci si můžeš užít pláž a nasednout na vlak zpět do města Nice.

Menton

Milovníci architektury by neměli vynechat město Menton. Leží na Riviéře mezi Monakem a italskou hranicí a je proslulé svými oranžovými a žlutými fasádami domů a pěstováním citronů. V únoru se zde pořádá velký festival citronů tzv. Fête du Citron, kdy se z vypěstovaných citronů postaví velké sochy. Každý rok má festival jiné téma, my si užili Rock Opera tematiku a byla to fakt zábava. Můžeš si dát lokální speciality vyrobené z citronů i jejich vyhlášenou citronádu. Projdi se po pobřeží a vydej se do města. Tam nezapomeň ochutnat mořské plody, ty smažené voní celým městěm a opravdu stojí za to.

Travel guide: Budget friendly Valencie

by @annajermanov

DOPORUČENÍ

Pokud nejedeš přímo za koupáním, vydej se na riviéru v únoru. Počasí už je jako na jaře, my vychytali 17 stupnů po celý týden plný sluníčka. Navíc se v únoru konají největší kanervaly a oslavy, kterými je jih známý. My si užili Carnavel De Nice, který je jednou z hlavních světových karnevalových událostí, vedle brazilského karnevalu. Lístky stojí jen pár euro a doporučuji si je objednat na stání. Cítíš se tak, že jsi součástí průvodu, se kterým můžeš tančit a zpívat. Pokud ale příjdeš v kostýmu, máš celou akci zadarmo! Byl to jeden z nejlepších zážitků, které si z výletu odnáším. Festival trvá několik týdnů a vybrat si můžeš různé dny i akce spojené s ním, jako oficiální průvod nebo Flower Parade. Po městě také chodí několik skupin, které zpívají a hrají hry a sdílí své tradice s okolím. Současně se v únoru děje již zmiňovaný Fête du Citron.

Pokud ti zbyde čas a energie, můžeš objevit i jiná města poblíž jako Monako či Villefranche-sur-Mer nebo Cannes, která také stojí za to vidět.