Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Travel guide: Barcelona. Co vidět a do jakých podniků zajít

Pojď se se mnou podívat na 3 dny v Barceloně plné jídla a chození po památkách.

Na seznam svých letošních předsevzetí jsem zařadila i častější výlety do zahraničí. Chtěla bych se každý měsíc podívat na jiné místo, takže jsem si hned v lednu koupila letenky do Barcelony.

Chtěla jsem vidět nejen památky, ale hlavně si užít i místní podniky s kávou a jídlem, protože to je moje guilty pleasure. A protože nás je takových víc, sestavila jsem nejen mapu památek, ale hlavně skvělých podniků, které rozhodně nikdo nemůže vynechat!

Pojďme se tedy podívat na to, jak mé 3 dny vypadaly.

DEN 1

Do Barcelony jsme s přítelem přiletěli v sobotu ve 13:30. Bydleli jsme u kamarádky, která v Barceloně studuje a má byt hned u Plaça de Catalunya, kam jel přímý autobus z letiště asi 30 minut.

Ten den jsme vyrazili na procházku přes trh Mercat de la Boqueria a do podniku Bubblolitas, kde jsme si dali skvělé smoothie s tapiokou (taková vylepšená verze bubble tea). Protože jsme byli po cestě docela unavenÍ, koukli jsme se pak jen už po pár obchodech.

Večeři vybírala kamarádka a byla jsem naprosto nadšená! Honest Greens moc doporučuji, jelikož mají skvělé jídlo za dobré ceny a místo je Instagram friendly. Po procházce zpět domů jsme se ještě zastavili v Pa de Kilo, který bylo pár metrů od nás. A můžu s čistým svědomím říct, že jejich rozmarýnová focaccia je 10/10!

DEN 2

Ráno jsme vyrazili do Caravelle na snídani, protože je to blízko a místo je dobře hodnocené na TikToku! Zkusili jsme každý něco jiného a všechno bylo naprosto výborné. Ceny jídel jsou všude v rozmezí 10-15 eur.

Ještě před začátkem naší tour za památkamI jsme se zastavili v podniku Chök na kafe. Jsou vyhlášení jejich čokoládami, ale po snídani bohužel nebylo místo, tak to zase příště!

Z Chök jsme vyrazili rovnou na Plaça de Catalunya, odkud jel autobus na MUHBA Turó de la Rovira (bunkry ze španělské občanské války). Je zde krásný výhled na celou Barcelonu a přirovnala bych to ke Stalinu na Letné.

Dále jsme procházkou pokračovali ke kostelu Sagrada Família, která nás naprosto uchvátila.

Po Sagradě jsme šli ke Casa Batlló. Architektura, kterou si tam můžeš prohlédnout, je pro Barcelonu signature, takže tuhle zastávku rozhodně nevynechej!

Slavný polibek jsme si nemohli nechat ujít a tam vedla naše další zastávka. El Petó si tedy dej jako další zastávku předtím, než namíříš do parku Ciutadella, kudy jsme procházeli směrem k pláži.

Na pláž Barceloneta jsme dorazili kolem čtvrté odpoledne a chvíli jsme si sedli a jen si užívali krásné výhledy a místní atmosféru.

Kolem půl páté jsme začali mít hlad a hledali místo, kde se najíst. Zapomněli jsme ale na jejich odpolední siestu a bylo otevřených jen pár podniků. Nakonec jsme vybrali KASA RAMEN, kde jsme si dali skvělý Ramen de Soja a přítel Tonkotsu. Výborný ramen za skvělou cenu a hned v centru.

Večer jsme si už jen koupili pivko a šli jsme hrát stolní hry na byt.

DEN 3

Pondělí byl náš poslední den. Začli jsme ho v kavárně Dalston a pokračovali na výběr brunche. Už ani nevím, co nás zavedlo do bistra Zenith, kde jsme vyzkoušeli jejich vejce Benedikt a smoothie bowl. To pro nás bylo trošku zklamání, ale nenechali jsme si tím zkazit den! Příště bych tedy radši volila jiný brunch (podle TikToku třeba Brunch & Cake).

Po snídani jsme pokračovali omrknout místní Zaru a já si hned vybrala 2 kousky. Po nákupech jsme vyrazili pěšky do olympijského parku, kde jsme strávili další dvě hodiny. Přes Font Mágica de Montjuïc jsme vyjeli venkovními eskalátory až k Museu Nacional. Pokračovali jsme na Torre de Comunicacions de Montjuïc, kde jsme asi 20 minut seděli na lavičce a užívali si výhled na moře. Po odpočinku jsme šli zpět dolů a namířili na nejlepší oběd!

Pokud někdy budeš v Barceloně, rozhodně běž do Más Qué Sushi, který je kousek od Národního muzea. All you can eat sushi tady přes obědy stojí jen 12.50 euro. Nečekali jsme od restaurace hodně, ale o to víc jsme z ní byli naprosto unešení. Dokonce měli i robota, který jídlo rozvážel, takže zase o zážitek víc!

Nacpaní sushi jsme se pomalu odkouleli zpět na byt. Když nám trošku slehlo, vydaji jsme se ještě s kamarádkou na procházku centrem. Protože jsme ale vstávali v půl 4 ráno, šli jsme spát docela brzy.

DEN 4

Náš výlet jsme zakončili krušným vstáváním na letiště. Už v 5 ráno otevíral střešní Starbucks, takže kafe jsem neodmítla. Kolem 10 ráno jsme dorazili zpět domů.

Pro víc tipů se můžeš podívat na článek od Marti, která také nedávno Barcelonu navštívila.

Travel Guide: Barcelona – město, které baví v každém ročním období

@martinastrel