Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na super motivační a inspirativní filmy

Hledáš inspiraci a motivaci? Nebo se třeba jen učíš na zkoušky a připadá ti, že to nemá žádný smysl? Přinášíme ti tipy na super motivační a inspirativní filmy.

Pokojný bojovník

Lucas je student Stanfordu a vrcholový gymnasta, který žije tak trochu bohémský život. Vše se ale změní, když přijde k úrazu na motorce, a vypadá to, že se jeho gymnastický sen rozplynul. Lucas se však odmítá vzdávat a i přesto, že mu doktoři radí, ať už se nikdy ke sportu nevrací, tak je odmítá poslouchat. Vydává se tak na dlouhou cestu sebeobjevování a učení se nekonfliktních způsobů, jak se vyrovnat s výzvami, které přináší život. A jeho klidná mysl mu pomáhá s neskutečnými sportovními výkony.

Jobs

Steve Jobs je jméno, které zná absolutně celý svět. Zakladatel Applu však neměl jednoduchý život a jeho cesta na vrchol byla velmi složitá. Film ukazuje Jobsovy začátky, kdy společně se Stevem Wozniakem založil legendární firmu v garáži, až po jeho úspěchy a boje v rámci podnikatelského prostředí. Příběh nabízí nejen pohled na Jobsův profesní život, ale také na ten osobní.

12 podmínek k dědictví

Velmi majetný člen rodiny zemře, a ta se pak setkává u stolu a pře se o jeho dědictví. Nikdo z nich ale netuší, že to není jen tak. Jejich příbuzný měl velmi dobře promyšlené, komu jeho dědictví zůstane. Red Stevens chtěl většinu majetku přenechat svému synovi Jasonovi, se kterým neměl úplně dobrý vztah, a tak si pro něj připravil dvanáct podmínek. Ty Jasonovi naprosto změnily pohled na svět a udělaly z něj člověka, který pochopil, že mnoho věcí je v životě důležitějších než bohatství.

Scary filmy pro lidi, kteří nemají rádi horory

@martinastrel

Teorie všeho

Film Teorie všeho vypráví o pozoruhodném životě Stephena Hawkinga, který je považován za nejchytřejšího člověka na světě. Nebylo to však jen tak, v životě ho potkalo nevyléčitelné ochrnutí nervového systému. Lékaři mu dávali maximálně dva roky života, Stephen se ale rozhodl bojovat a nakonec se dožil pozoruhodných šestasedmdesáti let, během kterých objevil mnoho skrytých tajemství a zákonitostí vesmíru.

Síla vítězit

Snímek podle skutečné události popisuje život úspěšné gymnastky Ariany Berlin, která toužila po účasti na olympijských hrách. Její kariéru však zhatila autonehoda, která ji upoutala na invalidní vozík. Mladá gymnastka netušila, jestli ještě někdy bude chodit, ale rozhodla se bojovat a nakonec se jí naplno podařila rozjet i její gymnastická kariéra.

Plavkyně

Tento snímek vypráví příběh dvou sester původem ze Sýrie, které se snaží utéct ze země postižené válkou. Obě profesionálně plavou, což jim pomáhá v přežití a úspěšném překročení hranic Evropské unie, kam musely doplavat na otevřeném moři. Mladší z nich, Yursa, to nakonec dotáhne až na olympijské hry v Riu.

Z ulice na Harvard

Film popisuje život Liz Murray, která žije v prostředí drogově závislých chudých rodičů. Nechodí do školy a nakonec skončí na ulici. Ukáže se ale, že je velmi chytrá, a tak si najde několik prací a zároveň se snažÍ dokončit střední školu. To se jí nakonec podaří za dva roky a následně získává stipendium na Harvardu.

Dobrý Will Hunting

Will Hunting je dvacetiletý chlapec z chudých poměrů, ve kterém profesor z Bostonské univerzity objeví matematického génia. Will však odmítá změnit svůj život a ukázat svůj talent světu. Nakonec se však podvolí vlivu okolí i akademiků a stává se z něj skvělý matematik.

Filmy, na které se můžeš těšit v roce 2023!

@annajermanov

Čistá duše

Film Čistá duše vypráví životní příběh profesora matematiky a schizofrenika Johna Forbese Nashe, jenž je držitelem Nobelovy ceny. Snímek ukazuje, jak Nash musí zápasit sám se sebou a se svými vnitřními hlasy. Jeho nemoc mu dělá potíže v milostném, společenském i profesním životě. I přesto se ale se vším vypořádá a stává se uznávaným vědcem. Film získal Oscara.

Chlapec, který spoutal vítr

Děj je založen na skutečných událostech a popisuje příběh malawského chlapce, který zachránil svoji vesnici před hladomorem. William totiž i přes nedostatečné vzdělání vymyslel, jak pěstovat plodiny i v období sucha. Vytvořil větrný mlýn, který pomocí čerpání vody zavlažoval půdu.

Máš také nějaké fajn tipy na motivační a inspirativní filmy? Poděl se s námi!