Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Scary filmy pro lidi, kteří nemají rádi horory

Hledáš film, který tě po celou dobu udrží v napětí a zároveň u něj budeš mít trochu strach? Tyhle snímky rozhodně splňují tvé požadavky.

Hrají si s napětím, tajemstvím a strašidelností, aniž by zasévaly neustálý strach. Tyto příběhy zneklidňují, ale nejsou natočeny tak, aby diváka vyděsily k smrti. Tady jsou strašidelné filmy pro lidi, kteří nemají rádi horory. 

1. Run

Run je americký psychologický a hororový thriller z roku 2020, který režíroval Aneesh Chaganty. Ve filmu hraje Kiera Allen roli Chloe Sherman, postiženou teenagerku vzdělávanou doma, která začne tušit, že její matka Diane (Sarah Paulson) skrývá temné tajemství o její výchově a zdraví.

2. The Woman In The Window

Jedné noci se psycholožka Anna Fox (Amy Adams) při pohledu z okna svého newyorského domu stane svědkem vraždy sousedky přes ulici. Nebo se jí to jen zdá? Anna, která kvůli agorafobii nemůže opustit svůj dům, trpí alkoholismem a halucinacemi. Snaží se pochopit, co si myslí, že viděla.

3. Greta

Frances (Chloë Grace Moretz), milá a naivní mladá dívka, která se snaží prosadit v New Yorku, se rozhodne vrátit kabelku, kterou najde v metru, jejímu právoplatnému majiteli. To ovšem ještě netuší, že to byl dobře nastražený plán a kabelku rozhodně nenašla omylem.

4. Dívka ve vlaku

Rachel Watson (Emily Blunt) každý den při dojíždění do práce zahlédne z okna vlaku dokonalý pár. Když se žena ztratí, ocitne se Rachel v centru vyšetřování pohřešovaných osob, které je s každým dechberoucím odhalením méně jasné.

5. The Good Nurse

The Good Nurse je americký dramatický film z roku 2022 s Jessicou Chastain a Eddiem Redmaynem v hlavních rolích. Vypráví o Amy Loughren, noční zdravotní sestře, která má podezření, že její kolega Charles Cullen je sériový vrah. Film je natočen podle stejnojmenné knihy Charlese Graebera z roku 2013, která se zabývá skutečnými případy.