Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na knihy inspirované keltskou mytologií

Rád*a čteš knížky inspirované různými mytologiemi a potřebuješ inspo na tu keltskou? V článku najdeš hned několik tipů!

Sevenwaters - Juliet Marillier

Jednou z nejznámějších sérií, která se inspiruje keltskou mytologií, je Sevenwaters od Juilet Marillier. Má celkem šest dílů plus jednu doplňkovou knihu a sleduje Sorchu, sedmé dítě a jedinou dceru Lorda ze Sevenwaters. Příběh čerpá ze známé pohádky The Six Swans od bratří Grimmů (u nás Sedmero krkavců) a postav z keltské mytologie, jako jsou víly.

Zdroj: Goodreads

A River Enchanted - Rebecca Ross

A River Enchanted se odehrává na magickém ostrově Cadence, kde nepanují jenom kouzla, ale i duchové, kteří jsou na něm rozhodně víc doma, než lidé. Když na ostrově začnou mizet dívky, Adaira ví, že aby se vrátily, musí duchy přesvědčit jenom jediný člověk - její childhood enemy Jack.

Zdroj: Goodreads

Neverwhere - Neil Gaiman

Urban fantasy román Neverwhere tě zavede do fantaskního podsvětí Londýna, kde se míchají mýty, monstra, klasické prvky urban románů a rytíři s obyčejným světem. Do Neverwhere přichází lidi, kteří se vymykají ze společnosti „obyčejných“ lidí a tam nahoře nenašli svoje místo. Příběh sleduje obchodníka Richarda Mayhewa, který se do Neverwhere dostane omylem, a i když je pro něj v druhém Londýně místa dost, jediné, co chce, je vrátit se zpátky domů.

Zdroj: Goodreads

Legendborn - Tracy Deonn

Do keltské mytologie můžeme řadit i Artušovské legendy, na kterých staví série Legendborn od Tracy Deonn. Zasazuje je do moderní doby a školského prostředí, takže dostaneš the whole YA package. A twist z prvního dílu stojí za to.

Zdroj: Goodreads

Lords and Ladies - Terry Pratchett

I pár dílů Zeměplochy se kvalifikuje na keltskou mytologii. Jedním z nich jsou Lords and Ladies, ve kterých se vrací postavy čarodějek a tentokrát stojí proti vílám a elfům, kteří rozhodně nejsou tak nice, jak je známe z jiných fantasy. A nebyl by to Pratchett, kdyby příběh nebyl inspirovaný Shakespearem, tady konkrétně hrou A Midsummer Night's Dream.

Zdroj: Goodreads
Kam dál?👀

Tipy na knihy inspirované australskou mytologií

@_00_3_12

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.