Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na knihy inspirované australskou mytologií

Rád*a čteš knížky inspirované různými mytologiemi a potřebuješ inspo na tu australskou? V článku najdeš hned několik tipů!

Australian Mythology - Matt Clayton

Když se řekne australská mytologie, myslí se tím mýty původních obyvatel. Kultura Aboriginců je stará více 40 tisíc let, takže i její folklor je hodně rozsáhlý a podobně jako v Africe není jednotný. Matt Clayton v knize posbíral nejrůznější australské mýty, které z většiny vypráví o vzniku světa a vychází z víry známé jako Dreamtime.

Zdroj: Goodreads

The Interrogation of Ashala Wolf - Ambelin Kwaymullina

První díl ze série The Tribe je autorčiným debutem z roku 2012, ve kterém míchá postapokalyptický žánr s Dreamtime mýty. Příběh se odehrává ve skoro utopickém světě, kde apokalypsa zapříčinila, že někteří lidé mají magické schopnosti a jsou kvůli nim pronásledováni. Hlavní hrdinka Ashala se snaží ochránit skupinu takzvaných Illegals, což jí překazí Neville Rose - ten ji chytí a snaží se z ní vytáhnout tajemství, která by mu pomohla kmen zničit.

Zdroj: Goodreads

The Rainbow Serpent - Dick Roughsey

Pokud se ti nechce pouštět do velkých sbírek příběhů nebo rozsáhlých retellingů, bude pro tebe fajn The Rainbow Serpent. Je to sice knížka hlavně pro děti, ale doprovází ji krásné ilustrace a jako introduction do světa australských mýtů je super. Rainbow Serpent (nebo Goorialla) je jedna z předních postav Dreamtime, která reprezentuje řeky, proudy nebo jezera, formuje krajinu a lidem se zjevuje jako duha na obloze.

Zdroj: Goodreads

Black Cockatoo - Carl Merrison

Kraťoučká povídka Black Cockatoo sleduje mladou Aboriginku Miu, která si prochází těžkým obdobím - chybí jí bratr, který se od rodiny odtrhl, nedokáže se vypořádat se změnami, které se dějí v jejím okolí, a s tím, jak její rodná země nakládá s kulturou původních obyvatel. V jádru je to příběh o rodině, odpovědnosti, sounáležitosti a vnitřní síle, kterou reprezentuje černý papoušek - totemické zvíře Mii.

Zdroj: Goodreads

Zdroje: Goodreads

Kam dál?👀

Tipy na knihy inspirované africkou mytologií

@_00_3_12