Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na knihy inspirované indickou mytologií

Rád*a čteš knížky inspirované různými mytologiemi a potřebuješ inspo na tu indickou? V článku najdeš hned několik tipů!

Shiva Trilogy #1 - Amish Tripathi

Shiva Trilogy je jedna z nejúspěšnějších indických sérií, a dokonce nejrychleji prodávaná kniha v historii Indie. Odehrává se v zemi Meluha v roce 1900 před naším letopočtem, kdy do ní přichází Shiva, o kterém místní věří, že je zachrání před válkou a zlem. Příběh silně staví na ideji, že všichni bohové byli jednou lidmi a právě jejich lidské životy a skutky je proslavily jako bohy.

Díly:

  • The Immortals of Meluha
  • The Secret of Nagas
  • The Oath of the Vayuputras
Zdroj: Goodreads

The Palace of Illusions - Chitra Banerjee Divakaruni

Další populární román je retelling jednoho z nejslavnějších indických eposů Mahabharatu, akorát z jiného úhlu pohledu. Kombinuje reálnou historii s mýty, magií a epickým příběhem, kterým provází princezna Panchaali se svými pěti manželi. Ti byli vyhoštěni ze svého království a do své snahy ho získat zpátky, zapletou i svou ženu, která zároveň balancuje strategický vztah se svou tchyní, problematická přátelství a zalíbení v nepříteli jejích partnerů.

Zdroj: Goodreads

The Jasmine Throne - Tasha Suri

První díl ze série The Burning Kingdoms sleduje princeznu Malini a její nezvyklé přátelství se služebnou Priyuou, která schovává svoje zakázané magické schopnosti. Malini vězní její vlastní bratr v chrámu Hirana, kam Priya jednou za čas chodí uklízet a když princezna objeví Priynu opravdovou identitu, navždycky to změní jejich životy. Společně totiž můžou zachránit království i Priynu rodinu.

Zdroj: Goodreads

Ahalya - Koral Dasgupta

Román Ahalya je založený na známé postavě z indické mytologie. Podle mýtu Brahma vytvořil Ahalayu, aby byla perfektní, ale ona nakonec podvedla svého manžela, který ji proklel. Román příběh sleduje očima Ahalayi, její touhy po lásce a objevuje témata jako svádění, vykoupení a na ženskou identitu a staré mýty nahláží v kontextu moderního feminismu. Navíc je kniha napsaná krásným lyrickým jazykem, takže nenabízí jenom příběh samotný.

Zdroj: Goodreads

Namaha: Stories from the Land of Gods and Goddesses - Abhishek Singh

Pokud hledáš sbírku povídek, která ti původní mýty a příběhy přiblíží, Namaha bude dobrý začátek. Jedná se sice o retellings, ale ve spojení s ilustracemi ti lépe představí staré texty a mýty a hlavně základní ideje hinduismu.

Zdroj: Goodreads
Kam dál?👀

Tipy na knihy inspirované africkou mytologií

@_00_3_12

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.