Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na fantasy knížky: Co číst během čekání na dopis z Bradavic

Pokud ti ještě nepřišel dopis z Bradavic, nezoufej. Jsou i jiné školy magie, které můžeš mezitím objevovat.

You know what they say, fantasy knížek není nikdy dost. A to především teď, když se nám blíží deštivý podzim a něčím musíme nakrmit tu očekávanou dark academia estetiku. Tyhle čtyři knížky se o to rozhodně postarají.

The Poppy War – Rebecca F. Kuang

Rin je 14 let, když jí adoptivní rodiče oznámí, že se bude muset provdat. Ona se namísto toho ale dostane do nejprestižnější akademie v zemi, kde trénuje, aby z ní byl řádný člen armády. Netrvá dlouho, než sousední ostrovní země napadne její domov a Rin se z pouhého studenta, který se o válce jenom učí, stane opravdovým vojákem.

Nenech se zmást anotací, sice s hlavní hrdinkou Rin strávíš kus knížky ve škole, ale příběh je především o válce. The Poppy War zrcadlí důležitý a bolestivý kus čínské historie, kdy země válčila s Japonskem. Pokud víš alespoň minimum o Japonsku a jeho válečných praktikách, asi dokážeš odhadnout, že knížka je místy dost drsná.

Ačkoliv je The Poppy War podána jako vyspělejší fantasy dílo, následuje klasický young adult model, který ale na rozdíl od jiných knížek stejného žánru není otravný, a tak si ho vlastně člověk užije.

Bude se ti líbit, pokud:

 • si nepotrpíš na romantiku a máš rád/a akci a nadupaný příběh
 • máš rád/a příběhy založené alespoň zčásti na realitě
 • se zajímáš o východní kulturu a martial arts

Fun fact: Rick Riordan ji na Goodreads okomentoval slovy: „A vy si myslíte, že já svoje postavy mučím? Pff.“ A tím to vše perfektně shrnuje.

The Poppy War

241,-

Atlasova šestka – Olivie Blake

Alexandrijská společnost je tajný spolek pro magické akademiky. Každých deset let si vybere šest nejlepších mágů světa, kteří spolu rok pobývají a soupeří o zasvěcení do společnosti. To jim zajistí život v luxusu, moc, slávu a peníze. Cena je ale vyšší, než si vůbec mohli myslet.

Atlasova šestka je bezpochyby trhákem letošního podzimu, který by ti na reading listu neměl chybět.

Bude se ti líbit, pokud:

 • ujíždíš na magických školách
 • by tě zajímalo, jak by vypadal Harry Potter na vejšce
 • máš rád/a knížky, knihovny a dark academia estetiku
 • baví tě drama
Více se o knížce dočteš tady: 👇

Kniha měsíce: Atlasova šestka

@_00_3_12

Atlasova šestka

399,-

Six Crimson Cranes - Elizabeth Lim 

Shiori je jedinou princeznou Kiaty, což není jednoduchá pozice – ještě když navíc musí skrývat, že ovládá zakázanou magii. Jednou se ale neudrží a za trest skončí prokletá, daleko od domova, bez peněz a královského statusu. Její bratři jsou proměněni v jeřábi, a pokud Shiori promluví, zemřou.

Six Crimson Cranes má podobnou atmosféru jako The Poppy War, protože také využívá východoasijské prostředí, ale už je mnohem mírnější a je i okatější, že se jedná o young adult literaturu. However, musím říct, že je to jedna z nejhezčích knížek, kterou jsem kdy četla. Místy bych řekla, že byla prostě roztomilá and we love that.

Bude se ti líbit, pokud:

 • máš rád/a Šest labutí od bratří Grimmů (jedná se o retelling)
 • se ti líbilo Převorství u pomerančovníku
 • máš rád/a draky

Six Crimson Cranes

493,-

Mýtonoši – Tracy Deonn

Šestnáctiletá Bree se vyrovnává se smrtí matky a útočistě nachází na Severokarolínské univerzitě. Když už si konečně myslí, že našla klidné místo, stane se svědkem útoku démona a zjistí, že v jejím světě existuje tajný spolek mýtonošů a že není tak úplně obyčejná holka.

Zní to jako Mortal Instruments? Yeah, trošku. Nicméně následování podobných, dříve úspěšných formátů může fungovat, pokud jsou zpracovány kvalitněji. Což tenhle příběh bezpochyby je. Navíc u Mýtonošů si můžeš být jistý/á, že se nejedná o pochybnou fanfikci jako u už zmíněných Mortal Instruments.

Bude se ti líbit, pokud:

 • máš rád/a legendy o Artušovi
 • tě traumatizovali Mortal Instruments
 • ujíždíš na magických systémech
 • už tě unavuje prostředí střední školy

Mýtonoši

359,-

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.