Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tips&Tricks na skákání na trampolíně. Jak na backflip a jaké jsou rekordy?

Skočit několik základních triků na trampolíně nemusí být tak těžké, jak se zdá. Přesvědčí tě o tom instruktor parkouru Honza. Jo, a víš, za jak dlouho se dá na trampolíně uběhnout 100 metrů?

Jestli si myslíš, že na trampolíně se dá jen znuděně hopsat, tak jsi na omylu. Pokud se chceš naučit nějaké akrobatické kousky a máš strach z tvrdosti země, můžeš využít právě trampolínu.

Podívej se, jak skočit základní triky:

O tom, že skákání na trampolíně je velká věc, svědčí i fakt, že existuje několik zápisů v Guinessově knize rekordů spojených právě s trampolínou. Například Steve Jones drží rekord za nejrychleji uběhnutých 100 metrů, a to za 24,11 sekundy.

Trampolína Marimex 305 cm růžová

5590,-

Trampolína Marimex PREMIUM 457 cm

12690,-

Nejvíce salt bez přestávky dokázal skočit angličan Richard Cobbing, který po sobě skočil 74 salt dopředu. Nejdelší basketbalový slam dunk za použití trampolíny je 10,1 metru.

Že je obyčejné skákaní nuda, si asi myslel i Cameron Fraser z Kanaday, který se do knihy rekordů zapsal tím, že na trampolíně dvakrát skočil backflip, a to rovnou na jednokolce.

Tým dětí ze Spojených států amerických se zase rozhodl, že posune skákání do výšky na další úroveň. Nejvyšší naměřený výskok na trampolíně je tak skoro 7 metrů.

18 backflipů na trampolíně. Leave no trace, říká parkourista Honza

by @yanhoechka

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.