Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

TikTok čelí žalobě. Desetiletá dívka se udusila poté, co viděla výzvu na FYP

Rodina teprve 10leté Američanky žaluje TikTok za nedbalost. Dívka se udusila poté, co vyzkoušela „blackout challenge", kterou viděla na své FYP.

Nylah Anderson z Philadelphie byla nalezena v bezvědomí ve skříni ložnice své matky 7. prosince. Podle žaloby podané ve čtvrtek u federálního soudu v Pensylvánii se oběsila na řemínku kabelky poté, co viděla videa související s „blackout challenge“ na své For You Page, píše Daily Mail.

Tahle šílená a hlavně nebezpečná challenge povzbuzuje uživatele TikToku, aby se začali škrtit, omdleli a následně znovu nabyli vědomí přímo před kamerou. Nylahina matka tvrdí, že za její smrt může přímo TikTok, protože jí tento obsah nabídl na FYP.

TikTok podsouvá uživatelům „smutný“ obsah, ukazují uniklé dokumenty

by @markysuch

Forenzní analýza jejího telefonu následně ukázala, že aplikace byla v době její smrti opravdu zapnutá. „Nylah snášela pekelné utrpení, když bojovala a bojovala o dech a pomalu se dusila až téměř k smrti," uvádí žaloba.

Dívku ve skříni našla její matka a okamžitě zavolala pomoc. Záchranářům se podařilo Nylah při životě dovést až do nemocnice, kde ale bohužel po pěti dnech zemřela. Nylah přitom není prvním dítětem, které se takto udusilo. Minulý rok zemřel 12letý chlapec poté, co se při stejné výzvě udusil tkaničkou.

TikTok má s různými nebezpečnými videi problém dlouhodobě a stále se mu je nedaří odstranit. Na síti už se třeba objevila „Orbeez challenge“, která vybízí sledující, aby stříleli plastovými kuličkami po lidech, nebo také „Benadryl challenge“, při které lidé pijí velké množství léků proti kašli, až začnou trpět halucinacemi.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.