Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

The Silver Spoons, Edúv syn nebo KEWU & Terra spolu s dalšími 40 mladými interprety ovládnou ostrov Štvanice

Jedna z největších českých studentských akcí Student Fest je znovu tady! Už 30. června promění pražskou Štvanici v jednotný festivalový ostrov plný hudby. Představí se jména jako The Silver Spoons, Dukla nebo rappeři Edúv syn a Totally Nothin.

Letos festival nově přinese i zahraniční jména: italsko-australského producenta a zakladatele labelu Soul Feeder t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700, a to díky spolupráci s promotérským kolektivem glitter.hit.

Festivalovému vrcholu v podobě hudební noci předchází týdenní doprovodný program, v rámci kterého se mohou návštěvníci těšit na výstavu, blešák, promítání studentských filmů, letní kino s Rafťáky, workshopy, debaty a skate contest.

Student Fest je jedinečný nejen svým programovým zaměřením, které cílí na mladé kreativce, ale také složením realizačního týmu ze studentů středních a vysokých škol.

Festival byl tradičně směřován do prostorů v okolí Národní třídy. V loňském roce se ale organizátoři inspirovali konceptem budapešťského ostrovního festivalu Sziget a přesunuli celý program na ostrov Štvanice. Na pěti různorodých stagích od zavedených hudebních klubů Fuchs2 a Bike Jesus přes alternativní divadelní scénu ve Vile Štvanice až po pódium na skate rampách v Mystic Skateparku nebo v kufru auta Ellenator se během jednoho dne představí přes 40 hudebníků.

Co mladí poslouchají na vinylech?

by @yanhoechka

„Využili jsme možnosti, že pořádáme hudební noc v poslední den školy a nabízíme tak program od dvou odpoledne až do ranních pátečních hodin. Zároveň jsme letos do dramaturgie začlenili i elektronické umělce se záměrem připojit k cílovce i starší vysokoškoláky a tím sjednotit pražskou studentskou komunitu,“ říká organizátorka Barbora Luczy.

Doprovodný program, který začíná už dnes, nabídne vedle série debat a přednášek také studentský blešák v Burze 4, v rámci něhož si bude možnost pořídit nejen věci z druhé ruky, ale i autorské výtvory mladých umělců.

S cílem akcentovat téma udržitelnosti proběhne během nedělního blešáku live podcast Jana Bicana My děti ze stanice 2020 s uměleckou skupinou Ultravagant, na který naváže série debat U stolu s…, kde mezi hosty vystoupí např. YouTuber a influencer Kovy. Večer zakončí divadelní představení Encyklopedie monologů od umělecké skupiny OLDstars. Pondělí pak patří především studentskému výtvarnému a audiovizuálnímu umění, kdy studenti promění na jeden večer podloubí Hlávkova mostu v dočasnou galerii. Mystic Skatepark bude útočištěm úterního skate contestu, DJ school s vinyly a večerního promítání Rafťáků. 

Student Fest je především o studentské pospolitosti. Od svých začátků v roce 2009 se postupně rozrostl v jednu z největších studentských akcí v ČR. Festival je zaměřen na mladé publikum a představování převážně středoškolských umělců.

It's official: Volby rozhodli mladí!

by @tesspov

Mezi hlavní cíle festivalu patří podpora nadějných umělců, podněcování mladých lidí k vlastní tvorbě i cílevědomému myšlení a kulturní rozvoj mladého publika. Akci organizují sami studenti pod hlavičkou organizace Nerudný fest.cz

Vstupné, které platí na obě open air stage, je k dostání v předprodeji – pro mladší 26 let za 250 Kč, pro ostatní pak za 300 Kč. Na místě budou vstupenky k dostání za 300 Kč (do 26 let) / 400 Kč (ostatní). Lístky je možné zakoupit v síti GoOut. Doprovodný program je zdarma. 

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.