Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co mladí poslouchají na vinylech?

Gramce se v posledních letech opět těší velkému zájmu. Desky, na kterých hudbu začínala poslouchat generace našich rodičů, si teď kupujeme za horentní sumy nebo je hledáme po antikvariátech. Co mladí lidé na vinylech poslouchají?

Daniel

Jaká je tvoje nejoblíbenější deska?

Mám dvě, a to Nectar od Jojiho a The Devine Feminine od Mac Millera.

Proč sis pořídil gramofon?

Protože mě baví aktivní poslech muziky. Musíš si stoupnout, najít desku, dát ji do gramofonu a poslouchat. Není to takové to konzumní poslouchání hudby, jako když si pustíš album na Spotify a vlastně si pak nic nepamatuješ. Navíc když do gramofonu zainvestuješ, tak ten sound je něco úplně jinýho.

Co dalšího máš ve sbírce?

Mám toho víc. Třeba Tylera, The Creatora, Jadena Smitha, Tame Impalu, pak nějakej českej rap, jako je Viktor Sheen. Hodně mě ale baví filmový soundtracky, protože máš víc skladeb od různých artists na jedný desce.


Natálie

Proč sis pořídila gramofon?

Pořídila jsem si ho, protože pouštění desek mělo a má kouzlo, které podle mě nikdy nezmizí.

Co je tvoje nejoblíbenější deska?

Zea – Burning Light.

Co dalšího máš ve sbírce?

V mé sbírce nechybí klasika jako Depeche Mode, Beatles, Rihanna nebo Years & Years. Nejnovějším kouskem jsou pak třeba Zola Blood.

Spotify vs. hudebníci: Kolik dostávají za přehrání a proč je to tak málo?

@yanhoechka

Anna

Jaká je tvoje nejoblíbenější deska?

Až budu velká, chci být Aneta Charitonova od Annet X.

Proč sis pořídila gramofon?

Už mám druhý, první jsem dostala od svého táty. Byla to nějaká vintage Tesla a dostala jsem ho, protože jsem ho chtěla. Šlo mi o to začít hudbu poslouchat a vnímat ji trochu jinak, nechtěla jsem ji poslouchat jenom ve sluchátkách.

Co dalšího máš ve sbírce?

Mám Royal Blood, což je rocková skupina. Ve sbírce mám i Astroworld od Travise Scotta, NF a Darewina.

Martina

Co je tvoje nejoblíbenější deska?

Digitalism od JPEG.

Proč sis pořídila gramofon?

Asi proto, že jsem zjistila, že jsem trošku sběratel, ačkoliv jsem si myslela, že jsem minimalista, haha. Vlastně mi to přišlo strašně pitomý, že pořád posloucháme hudbu na Spotify, různě přeskakujeme mezi interpretama a skladbama. U desek to posloucháš přesně tak, jak to interpret zamýšlel, jak to má být, jak o tom sám přemýšlel. Kolikrát pak zjistíš, že některý tracky na sebe navazují. Navíc když si vinyl koupíš přímo od něj, tak ho podpoříš.

Co dalšího máš ve sbírce?

Celkově mám přes 40 vinylů, především elektroniku jako Disclosure. Mám třeba i německou dechovku nebo nějaký český rapíky. Občas si pouštím i Maribou State, Foster The People, Boy Pablo, Glass Animals, The Kooks. Perfektní jsou Arctic Monkeys, kteří jsou jedna z mála kapel, která tě teda nezklame i naživo, což se nedá říct třeba o The Neighbourhood.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.