Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tetování a piercingy v létě:
jak se o ně starat a co je totální no-go?

Ať už se zrovna chystáš na nový piercing a tetování, nebo tě jen zajímá, jak se o ně správně starat v létě, tenhle článek je pro tebe!

Kdy je nejlepší zajít na piercing a tetování, jak to s nimi je v létě a jakou péči novým i starším kérkám a piercingům v nejteplejších měsících roku věnovat? To jsou nekonečně dokola omílané otázky, ve kterých mnozí nemají jasno. Včetně mě, a to jsem propíchaná a počmáraná už tři roky.. Zeptala jsem se na ně tedy mojí piercerky Agny a tatérky Máji a všechnu nabitou knowledge ti jednoduše shrnu a podělím se o ni! Tak jdem na to🌞

Piercingy

Kdy zajít na piercing a proč to není zrovna léto?

Kdykoliv je venku horko, chodíš se koupat, opalovat nebo se zkrátka víc potíš, piercing není nejlepší volba. Pierceři ti většinu pierců píchnou i v létě, ale například určitá umístění v uších, jako jsou industrial nebo daith, se nedoporučují. Dlouho se hojí a omezovaly by tě v koupačkách a slunění. Agna v tomto případě zůstává ale jen u doporučení a podobně to mají i ostatní pierceři. Přes co u ní však nejede vlak, je propichování pupíku, bradavek a intimních partií. S těmi přestává během května/června a zpět do nabídky je vrací na konci léta. Tato místa se totiž hodně potí, to může vést k zapaření a zapaření může vést k zánětům. Když to trochu přeženu, piercerovi v podstatě zaplatíš za to, abys později krvavý, zahnisaný a prostě fakt ve fuj stavu piercing musel*a vytáhnout. A to nechceš..

🌞 Rty, nos, obočí, jazyk - celoročně no problem

🌸 Uši - lalůčky celoročně ok, u chrupavek si v létě + v zimě, když nosíš čepici, musíš dávat větší pozor a slíbit piercerovi, že se o ně budeš fakt poctivě starat (a pak to i dodržovat)

🍊 Pupík, bradavky, intimní partie, microdermaly - v létě no go

Z osobní zkušenosti s propíchlými nostrily, septem, obočím a ušima bych ti nejvíc doporučila zajít na piercing na jaře nebo na konci léta, kdy není horko, ale zároveň nemáš rýmu a nenosíš čepici, co by ti mohla o piercing drhnout.

Jak se v létě starat o čerstvý piercing?

Pokud si tohle zrovna čteš s čerstvě píchlým piercingem, nebo dokonce tím, který se považuje za na léto problematický, nezoufej. Tady je pár rad, co v téhle situaci dělat a co je fakt no-go.

Léto a některé piercy můžou být nemilá situace, ale když už tam jsou, vyndávat je samozřejmě nemusíš! Jen si dávej opravdu pozor. Pokud máš píchlou chrupavku v uchu, pečlivě se o piercing starej, poctivě ho jednou denně čisti solným roztokem, a když se půjdeš koupat, nenamáčej si hlavu. Pokud máš propíchlé bradavky nebo pupík, nepřeháněj to s opalováním a koupačkám se optimálně vyhni úplně. Ať už chlorovaná nebo přírodní voda, může se do vpichu dostat a nadělat extrémní neplechu. A také nos volné oblečení!

Life hack: Nedohojenej pupík nebo bradavky si můžeš na léto ven zalepit. Kup si v lékárně buničinu (ne vatu, ta pouští chlupy) a přelep ji náplastí na čerstvej pierc. Udrží piercing na svým místě a trošku vsákne případnej pot. Ale nezapomeň buničinu měnit – jinak by se to pod nasáklým polštářkem mohlo zapařit ještě víc.
Piercerka Agna (@agny_legrandy)

Koupačky, opalování, sport, u kterého se velmi zapotíš atd. vynech alespoň na 3 měsíce po píchnutí.

Starším piercingům se v létě však zvýšená péče věnovat nemusí, pokud jsou ale jen nahojené, ne dohojené, tak je pořád čisti, i kdyby jen vlažnou vodou, a udržuj v suchu.🩷

Agny rady na závěr

Jenom dodám, že jakožto piercer, co má plno zkušeností se špatně píchnutejma piercingama ještě, než je začal profesionálně dělat – na piercingu nešetři a potenciálního piercera si pořádně proklepni. Ušetříš možná stovku, protože si najdeš levnější studio, ale zaplatíš bolestí, návštěvama doktorů, antibiotikama a ve výsledku si to třeba i necháš přepíchnout od někoho kvalitnějšího. Mam nos píchanej na třikrát a jsou v tom už tisíce, vím, o čem mluvím. 🙂🙂🙂

Tetování

Kdy je nejlepší zajít na kérku?

Každé roční období má pro tetování své plusy i minusy.V létě se musíš v průběhu hojení omezovat podobně jako u piercingů, ale zároveň tetovačce svědčí, že není pod vrstvami oblečení jako v zimě, může dýchat, a lépe se tak hojí. Záleží tedy opravdu na každém, co mu vyhovuje, jaké aktivity pravidelně dělá, a podle toho je dobré se rozhodnout! Co je nejdůležitější, je, si na tetování dávat v průběhu hojení pozor, ať už je léto nebo zima.

Jak se v létě starat o čerstvé, ale i zahojené kérky?

Nejdůležitější je hlavně dávat pozor na přímé slunce, a to i před tím, než na tetování půjdeš, aby kůže nebyla spálená a byla připravená na samotný proces.

Po tetování se tedy vyhýbej opalování a koupání, dokud se tetování nezahojí.Mazej se doporučenými produkty, SPFko ale používej až poté, co je tetování zcela zahojené. Doba hojení je o dost kratší než u piercingů, ale opět záleží na umístění, velikosti a tvém typu kůže. Minimálně se však jedná o dobu 14 dní, během kterých bys měl*a věnovat svému tetování zvýšenou péči a nevystavovat se přímému slunci, bazénům, rybníkům, a dokonce i koupání ve vaně. Do kérky by se ti totiž mohly dostat bakterie.

Starší zahojená tetování je v létě důležité mazat SPFkem, nejlépe s faktorem 50+, aby barvy zůstaly co nejdéle krásně syté.

Čím je nejlepší mazat tetování?

Určitě bych doporučila přírodní másla a krémy, které jsou dostupné i v drogeriích, jako třeba bambucké máslo, měsíčkovou mast apod. Super je i obyčejná Indulona, která má skvělé složení, ze známějších produktů např. Bepanthen tattoo mast. Záleží na preferencích, ale přírodními produkty určitě nic nezkazíš.
Tatérka Mája (@marie.peti)

Kromě výše zmíněných másel a krémů bych ti osobně doporučila speciální máslo na tetování od značky LoveInk, které je 100% veganské. Vyrábí je ve třech různých vůních, másla nejsou vůbec těžká na kůži a sto mililitrové balení (ze kterého jsem na svých 14 tetování vyplýtvala sotva čtvrtinu) tě vyjde na 250 korun. Tohle není placená spolupráce, ale přeju si, aby by byla.

Máji rady na závěr:

Pokud máš čerstvé tetování zabalené v hojící fólii, máš na pár dní větší klid, jelikož se nemusíš starat o mazání apod… záleží samozřejmě na umístění, jak ti fólie bude držet a velikosti tetování, ale pokud to jde, tak je lepší, aby tetování dýchalo. Občas se i stává, že tetování po zahojení potřebuje menší korekci, v tomto případě se neboj kontaktovat svého tatéra, korekce by měla být zdarma. Mimo slunce a vody je potřeba si dávat pozor i např. na poškrábání, které se může stát i omylem.

Tak tetování a piercingům zdar, a všem jejich cool majitelům přeju krásný léto, see ya u dalšího článku!🧡

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.