Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Terra vydala klip o sexuálním násilí. Mozek mi nepobíral, čeho všeho jsou mně blízcí lidé schopni, říká zpěvačka

Terra v neděli vydala nový klip k písni Happy Boys, ve kterém rozebírá nárůst sexuálního násilí mezi mladými lidmi. Co dalšího zpěvačku z uskupení Addict Rave trápí?

Terra na songu Happy Boys spolupracovala s NobodyListen, první práce začala už začátkem roku 2021, kdy byla Terra podle svých slov plná vjemů ze zimního covidového lockdownu a potřebovala se vypsat.

Track sám o sobě má novozovat party/klubovou atmosféru s trošku temnějším twistem. Text i produkce má navodit pocit dezorientovanosti, zmatku a těžkosti. Je soundtrackem ilegálních house parties a všech zrůdností, co se na nich odehrávají.

Kdy se zrodila první myšlenka udělat track o tématu sexuálního násilí?

Vzniklo to během korony, kdy jsem se z toho období potřebovala vypsat. Bylo to vlastně po takových těch lockdownech, kdy se nikam nesmělo, ale všichni reálně chodili místo do hospod kalit na priváty. Já postupem času začala pozorovat, že většina kamarádů se tak jako morfovala v „divný příšery".

Co tím myslíš?

Stali se z nich lidi, co se vidí jen večer a ožralý, a začalo být hrozně vidět, že se nevnímají jako lidi. Kluci se chovali k holkám fakt šíleně a šlo jim jen o jedno. Já z toho byla úplně zhrozená a musela se s nimi přestat bavit. Takže tak to nějak vzniklo.

Pam Rabbit: U český scény mi chybí úplná otevřenost a odevzdanost artistů k lidem

by @markysuch
Takže to vychází z nějaké reálné zkušenosti?

Na těhle parties se potmě prostě dějou strašidelný věci. Celý námět klipu je bohužel zakořeněn v pravdivém příběhu z mého okolí. Nikdy bych si přitom nepředstavila, že ti kluci, kteří byli moji kamarádi dlouhou dobu, jsou schopný takového chování. Že třeba přijdou za svou spolužačkou, začnou ji oblejzat a přitom jí říkat jménem její kamarádky.

Na hudební scéně se už nějakou chvilku pohybuješ, vnímáš zmíněnou problematiku i tam?

Rozhodně a vlastně mě to i sere, ale nic s tím neudělám. Je spousta lidí, který jsou o dost slavnější a chovají se tak běžně. Chovají se nechutně, využívají toho, že jsou známí, a nutí lidi do věcí, co by asi jinak neudělali. Je spousta lidí, kteří si myslí, že můžou k někomu přijít a začít ho osahávat jenom proto, že jsou famous. Je to ale problém hluboce zakořeněný v té klubové kultuře.

Vraťme se ke klipu, jak probíhalo natáčení? Hlavní roli ztvárnila Natálka Kubenková, proč jsi zvolila ji?

Naty jsem si zvolila schválně kvůli tomu, že jí důvěřuju, a taky proto, že je dlouhodobě ve zdravém vztahu se super člověkem, takže jsem věděla, že když bude hrát takovou roli, tak z toho asi nebude mít trauma. Navíc je prostě super, hrozně talentovaná a zahrála to skvěle.

Klip sis teda vymýšlela sama?

Klip jsem vymýšlela s Michaem Budinským, který stojí za klipem k mému staršímu tracku Cold. Přišlo mi totiž, že to má podobně ambientní vibe, takže jsem věřila, že se nám opět podaří něco skvělýho.

The Silver Spoons: Dohráli jsme song a nedostali ani jeden potlesk

by @eevelka
Jednou jsi mi říkala, že témata, o kterých nedokážeš mluvit, se snažíš otevírat v hudbě, platí to stále?

Hudba je můj způsob sebeexprese. Sexuální násilí je stále problém a s Happy Boys přicházím se svou troškou do mlýna ve snaze diskuzi o sexuálním násilí zase oživit, posunout a připomenout. Hudba je můj způsob, jak mluvit se světem.

Za poslední rok ses výrazně posunula, kam míří Terra dál?

No, teď momentálně do Berlína, kam jsem se dostala na vysokou, budu studovat elektronickou hudební produkci, takže další kroky jsou takové, že se sama chci naučit produkovat. Navíc tam budu mít side course DJingu, kterému se chci v budoucnu taky věnovat.

Jak si užíváš shows?

Shows jsou vlastně takovej hit or miss. Hyperpop je žánr, který mají lidi buď rádi a užívají si to, a nebo nemají a jen na tebe koukají. Teď jsem měla ale show na StudentFestu ve Fuchsu2, což byl asi nejlepší koncert, co jsem zažila.

Často hraješ s DJem Kewu, plánujete spolu něco?

My to strašně dlouho slibujeme, máme rozpracovaný EP, ale jelikož jsme oba dva furt nemocný nebo mimo, tak to jde strašně těžko něco tvořit. Snažíme se ale, aby to bylo hotový, než odjedu do Berlína. Snad k tomu bude i nějakej ten klip.

Kdo tě teď inspiruje v hudbě?

No, to je těžká otázka. Mně se ty inspirace často měněj. Určitě ale Sophie, Slayyyter, Charlie XCX nebo Coucou Chloe.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.