Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tereza Bledá podruhé míří do UFC! Duel s nebezpečnou Brazilkou je na obzoru

Česká MMA zápasnice Tereza Bledá se po své první porážce z loňského roku vydala na svůj druhý souboj mezi světovou elitu. Tentokrát se střetne s brazilskou bojovnicí Gabriellou Fernandes, která také hledá reparát po neúspěšném debutu v UFC. Obě zápasnice jsou silně motivovány k vítězství a obnovení své pozice v nejprestižnější organizaci světa. Jak zápas dopadne?

Česká MMA zápasnice Tereza Bledá se ve středu vydala napravit resumé do nejprestižnější bojové organizace světa. Na konci loňského roku si „Ronda“ ve své UFC premiéře připsala první porážku kariéry, nyní jí čeká 17. června šance na reparát v duelu s Gabriellou Fernandes, což je v pořadí pro Bledou již šestá soupeřka z Brazílie. Zápas se uskuteční v hale APEX v Las Vegas.

Po Lucii Pudilové je Bledá teprve druhou Češkou, která se představila pod praporem UFC. Teprve 21letá bojovnice z Prahy byla až do loňského listopadu neporažena, první souboj mezi elitou však ukázal i její slabiny a prostor pro zlepšení. V souboji s Natalií Silvou vyčerpala v úvodním kole velké množství energie, které jí v pozdější fázi zápasu chybělo. V důsledku toho si její soupeřka ve třetím kole připsala vítězství kopem z otočky, za který si Brazilka vysloužila i bonus za výkon večera. Trenér André Reinders však věří, že i negativní zkušenost z porážky vycházející hvězdu posunula kupředu.

Více o premiéře Terezy Bledé v UFC najdeš v předchozím článku

Bledá poprvé okusila hořkost porážky. Debutový zápas v UFC ukončil tvrdý kop z otočky

@davidvachalec

Bledá a její soupeřka Fernandes mají něco společného. Obě bojovnice za sebou mají premiéru v UFC, ve které byly poraženy a obě zápasily s brazilskou protivnicí Karoline Martins Moeiru, nad kterou zvítězily. Fernandes do svého debutu v UFC nastupovala se sedmi výhrami v řadě, svůj první zápas mezi světovou elitou však vyhrát nedokázala. Její momentální skóre je osm výher a dvě porážky. Bývalá šampionka OKTAGONU Bledá vstupuje do svého druhého souboje za brány UFC s šesti výhrami a pouze jednou porážkou.

Ačkoliv je Bledá u sázkových kanceláří favoritem zápasu, nebude to mít snadné. Obě bojovnice mají velkou motivaci, jelikož po dvou prohrách v řadě visí smlouva každého zápasníka s UFC na vlásku. Duel Bledá vs. Fernandes se uskuteční v rámci PRELIMS karty na turnaji UFC FIGHT NIGHT: Vettori vs. Cannonier, který můžeš sledovat s českým komentářem v sobotu 18. června na stanici Premier Sport.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.