Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bledá poprvé okusila hořkost porážky. Debutový zápas v UFC ukončil tvrdý kop z otočky

Premiéra v UFC nevyšla podle představ. Souboj Terezy Bledé na turnaji UFC Fight Night 215 ukončil ve třetím kole technický knockout. Brazilka Natalia Silva si za přesně mířený kop z otočky vysloužila i bonus za výkon večera.

Souboj dvou mladých šelem v hale APEX se od prvního úderu gongu nesl v nelítostném tempu. Dvacetiletá Bledá se během prvního kola dvakrát pokusila o nadějnou submisi, ani jednou to však na ukončení soupeřky nestačilo. Brazilka velmi dobře bránila škrcení i následné nasazení páky na ruku.

Bledá a její UFC premiéra. Ve Vegas se utká se čtyři roky neporaženou Brazilkou

by @davidvachalec

V druhém kole se objevily první potíže, hned v úvodních vteřinách Bledá inkasovala přesně mířený úder, který jí vstup do další pětiminutovky lehce zkomplikoval. Značnou část tohoto kola představovalo pasování o výhodnější pozici na pletivu. Klinčování se skvěle připravenou Brazilkou bylo pro Bledou náročné. V posledních devadesáti vteřinách bylo jasné, že jí začínají docházet síly, Brazilka se zdála méně vyčerpaná.

Poslední kolo bylo osudné. Rychlé kombinace brazilské bojovnice dávaly Bledé zabrat. Česká zápasnice se rozhodla ponořit pro takedown, Silva na to odpověděla tvrdým kopem z otočky, který rozhodl o vítězi celého zápasu. Kop, který dopadl na rozmezí brady a krku, Bledou otřásl, ta se však odmítala vzdát. Brazilka k definitivnímu ukončení přidala pár tvrdých ran a vyrazila Bledé z úst chránič na zuby. Bylo rozhodnuto a rozhodčí zápas ukončil.

Bledá byla následně v péči lékařů, na vyhlášení výsledků však nechyběla. Na rozdíl od české bojovnice mohli diváci v centru Las Vegas slavit, jednalo se o atraktivní otevření celého turnaje UFC Fight Night 215. Silva si připsala druhou výhru v UFC, od roku 2018 již osmou výhru v řadě, a za osudný kop z otočky si vysloužila i bonus za výkon večera. Dvacetiletá česká bojovnice tak poprvé okusila hořkost porážky.

Bledá se k zápasu zatím nevyjádřila. Její trenér André Reinders přidal na Instagram pouze krátký, ale výstižný komentář: Nebyl náš den.“

Šampionka tuzemské organizace OKTAGON však nemusí zoufat. Teprve dvacetiletá bojovnice předvedla v lize mistrů kvalitní a atraktivní výkon, což se počítá, a velmi pravděpodobně jsme ji zde neviděli naposled. Po Lucii Pudilové je teprve druhou Češkou, která se představila pod praporem UFC.

Pozvi mě na šnyt 🍺

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.