Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Téměř polovina generace Z chce na obrazovkách méně sexu a více přátelství, zjistila studie

Podle mladých dospělých jsou obrazovky plné sexu a traumat. Generace Z by ale radši viděla platonické vztahy a přátelstvo, aby se s dějovými linkami mohla více ztotožnit.

Gossip Girl era plná povrchních přátelství a drbů je podle všeho pryč. Finally. Podle nedávné studie totiž chtějí mladí lidé na svých obrazovkách vídat více upřímných přátelství, platonických vztahů, a naopak méně sexu.

Face to face friendships nám pomáhají žít déle

@_00_3_12

Podle výroční zprávy centra Teens & Screens za rok 2023 už lidé z generace Z nechtějí sledovat sex a traumata, které nabízí například seriály Euphoria nebo The Idol od HBO. Naopak by se 51 procent z nich rádo zaměřilo na dějové linky, které připomínají jejich vlastní životy plné platonických vztahů s menším důrazem na romantiku.

The main stereotype I always see is a person who comes from nothing, falls in love and gets everything they always wanted. I feel sometimes it sets a mindset for the younger generation that all they need is a significant other to be happy...
Třiadvacetiletá Američanka

Téměř většina respondentů a respondentek uvedla, že romantika je v médiích nadužívaná. Překvapivých 39 procent si přálo, aby se na obrazovkách objevovalo více aromantických a/nebo asexuálních postav a podle 47,5 procenta dospívajících není sex pro děj většiny televizních pořadů a filmů potřeba.

Rok bez rande a sexu. Proč by sis letos měl*a zkusit být BOY SOBER?

@michaela__halova

Studie zaměřená na single lidi ve Spojených státech zjistila, že až 56 procent gen Z Američanů a Američanek si všímá spokojených single lidí ve svém okruhu kamarádstva. Ti preferují svobodný život s občasnými románky, a naopak dávají větší důraz právě na přátele kolem sebe. Is it just me or is this actually a great way to go?!