Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Telefon na splátky: Pohoda, nebo peklo?

Pořídit si vysněný telefon je hračka. Prodejci nabízejí nejrůznější způsoby, jak si telefon pořídit hned po tom, co ti přijdou první výplaty. Je to past, nebo se není čeho bát? 

Prodej na splátky je hlavně na začátku pracovního života hodně oblíbený. Ať už se týká telefonu, tabletu, nebo notebooku výsledek bude stejný – těch pár tisíc měsíčně přeci za ten super stroj stojí, nebo ne? 

Malé, krátkodobé úvěry, které jsou pro nákup na splátky využívány, mají velmi často hodně vysoké úroky. Najít něco pod 20 % je skoro zázrak, standard je kolem 30 % ročně. Procenta, procenta. Co to ale znamená v číslech? Za telefon s cenou 20 000 Kč s 30% úrokem za dva roky zaplatíš 26 800 Kč. 

6 800,- za dva roky se určitě dá vydržet. Ale za tři telefony na splátky už zaplatíš čtvrtý na úrocích navíc. Jestli takhle pořídíš tablet, notebook nebo nedejbože auto, budeš všechno hrozně přeplácet. To tě dřív nebo později doběhne a akorát budeš mít prázdnější peněženku! Stačí si udělat plán, jak na telefon našetřit, chvíli vydržet a už můžeš být finančně víc v klidu. 

Přebírá vládu nad finančními trhy medvěd? 

@vaclav.kinsky

Před pořízením čehokoliv na splátky nejdřív zvaž, jak urgentně to potřebuješ. Zlepší ti to život? Usnadní práci? Záleží na situaci. Každý bude mít hranici, kdy to ještě smysl dává a kdy už ne, jinde. Ale je fajn, když tenhle aspekt při příštím nákupu na splátky zvážíš. Když už se do toho pustíš, prolez internet křížem krážem a ujisti se, že někdo nenabízí akční splátky bez navýšení, kde opravdu nepřeplatíš vůbec nic. To se určitě vyplatí, takové akce nejsou ojedinělé. Tak hodně štěstí a hurá za plnou peněženkou!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.