Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Taylor Swift přichází s další staronovou deskou 1989. A jak je již zvykem, sklízí masivní úspěch. Co na Vault songs říkám já?

Taylor Swift vydala album 1989 (Taylor's Version) s pěti nikdy nevydanými písněmi, přesně devět let po vydání původního alba. Co si o nich myslí fanoušci?

V pátek Taylor Swift vydala album 1989 (Taylor's Version) přesně devět let po vydání původního alba.

Když v roce 2014 vydala album 1989, zdálo se, že je na vrcholu své kariéry. Skladba Shake It Off se stala obrovským hitem, ve virálním videoklipu Bad Blood se objevily snad všechny áčkové hvězdy Hollywoodu a 1989 nakonec předstihlo Frozen jako nejpopulárnější album roku.

Jedná se již o čtvrté přenahráné album Taylor, která se tak touto cestou rozhodla získat svá alba nazpět poté, co byly prodány bez jejího svolení. Jelikož si Taylor Swift píše všechny písně sama a na všech se podílí i v produkci, jsou pro ni extrémně vzácné a chce je vlastnit, jak by se taky očekávalo. Přehraná alba s označením Taylor's Version byla sama o sobě masivními úspěchy. Všechny tři reedice debutovaly na prvním místě, přičemž každá z nich si vedla lépe než ta předchozí.

Twitter @TaylorSwift13

VAULT SONGS AND DELUXE VERSION

Taylor zveřejnila oficiální seznam skladeb na svých sociálních sítích 20. září a potvrdila názvy skladeb z Vaultu neboli nikdy nevydané písně, které se nedostaly do původního alba: Now That We Don't Talk, Suburban Legends, Say Don't Go, Is It Over Now? a Slut!

Taylor také oznámila vydání Deluxe verze, která obsahuje pouze jednu píseň navíc, a to feat s Kendrickem Lamarem na písni Bad Blood.

Taylor Swift uvedla své album delší zprávou a někteří fanoušci se zaměřili zejména na jeden odstavec, ve kterém píše: Kdybych se stýkala jen se svými kamarádkami, lidé by to nemohli sexualizovat, že? Později jsem se dozvěděla, že lidé mohou a že to udělají.“ Je známo, že část jejích fanoušků se na internetu střetávají kvůli spekulacím, že zpěvačka mohla mít romantické vztahy s jejími kamarádky, jako například s Karlie Kloss. Sama Taylor v roce 2019 uvedla, že není queer. To však nezabránilo některým fanouškům, kteří si říkají Gaylors, v přehnaném analyzování všech jejích textů.

Taylor Swift zahájila The Eras Tour tříhodinovým setem se 44 písněmi

by @martinastrel

REAKCE NA ALBUM

Reakce na album na internetu byly vesměs nadšené. Mnoho fanoušků chválilo skladby z Vaultu a vyzrálejší vokály Taylor v nové verzi. Zdálo se však, že skladba Style (Taylor's Version) některé fanoušky zklamala.

Myslím si, že většina písní z Vaultu jsou na Taylor spíše průměrné a po poslechu je jasné, že nejspíše nemůžeme očekávat další velký hit jako z alba Speak Now, které vyšlo tohle léto se skladbou I Can See You. Ta se stala singlem a dostala se do rádií, kde překonávala jeden rekord za druhým. Poutavě nazvaná Slut! není tak docela angsty riot girl písní, jak by se dalo předpokládat, ale je stále příjemně jemná a vzdušná. Is It Over Now? se svým ozvěnovým dozvukem a dalšími odkazy na sněžný skútr na mě působí trochu jako mladší bratr písně Out of the Woods. Fanoušci si prozatím nejvíce oblíbili skladbu Say Don't Go.

A jaká píseň oslovila tebe?