Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: slate.com

Taylor Swift iconic momenty

Taylor Swift dnes slaví 32. narozeniny. Právě proto ti chci představit pár jejích ikonických momentů.

1. Spor s Kanye Westem

Spor začal na MTV Video Music Awards v roce 2009, kdy Kanye West přerušil děkovnou řeč Taylor Swift za nejlepší ženské video se slovy: "I'm really happy for you, imma let you finish but Beyoncé had one of the best videos of all time."

Hodně z toho, co Taylor udělala v posledním desetiletí, bylo reakcí právě na tento incident. Hlavně její napodobení Kanyeho Westa na stejné scéně, když mu předávala Michael Jackson Video Vanguard Award na VMA 2015, bylo naprosto ikonické.

2. Vystoupení s Lisou Kudrow

Během poslední show svého 1989 světového turné, které se konalo v Los Angeles Staples Center, Taylor pozvala hvězdu z amerického sitcomu Přátelé, Lisu Kudrow (Phoebe Buffay), a zazpívala si s ní její ikonickou písničku Smelly Cat.

3. Pomohla změnit zásady Apple Music

V červnu 2015 Taylor napsala otevřený dopis o zásadách Apple Music a neplacení umělcům, když byl jejich obsah streamován nebo stažen během bezplatného uživatelského zkušebního období. Z tohoto důvodu nechtěla na Apple Music vydat své album 1989. Další den Apple Music souhlasil s jejími podmínkami a v dubnu 2016 se stala ambasadorkou pro Apple Music.

4. Proslov na Grammy Awards 2016

Taylor Swift na Grammys vyhrála podruhé album roku, čímž se stala první ženou, která tohoto milníku ve své kariéře dosáhla. Její proslov po předání ceny ovšem nikdo nečekal. Promlouvala k mladým ženám a snažila se je podpořit v tom, co dělají. Šířila myšlenku, že si nikdo nemůže brát něčí úspěch za vlastní.

5. Během dvou let vydala čtyři alba

Zatímco si v lockdownu většina lidí budovala závislost na TikToku, Taylor Swift vydala hned dvě alba – nejprodávanější album roku 2020 Folklore a Evermore. K tomu vydala v roce 2021 dvě přezpívaná alba, Fearless (Taylor's version), které původně vyšlo v roce 2008, a RED (Taylor's version), které původně vyšlo v roce 2012. O přezpívaných albech se můžeš dozvědět více v podcastu.

Nebo ti doporučuji si přečíst tento článek

Taylor Swift je ZPĚT s novým (starým) albem?

by @martinastrel

6. Serving Looks