Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Subterra cup je u konce! Známe vítěze prestižního středoškolského turnaje

Po několika měsících napínavých zápasů dospěl Subterra Cup ke svému závěru a středoškolská soutěž konečně zná své vítěze. V neděli 17. dubna se uskutečnilo Velké finále na BigBoard Superfinále florbalu, které rozhodlo o celkových vítězích turnaje.

Velké finále Subterra cupu, které se konalo v neděli v pražské O2 areně, ukončilo letošní ročník turnaje. Od října loňského roku probíhala okresní, krajská a celostátní kola, ze kterých vzešly dva nejlepší středoškolské celky v kategorii chlapců a dívek. Letos se mezi sebou utkalo rekordních 742 přihlášených týmů.

Známe finalisty Subterra Cupu! Kdo si zahraje v O2 aréně?

by @kubakohout_

Do Velkého finále se v dívčí kategorii probojovaly týmy Gymnázium Česká České Budějovice a Slovanské gymnázium Olomouc, v chlapecké kategorii si o titul zahrály Obchodní akademie Kubelíkova a Gymnázium Josefa Božka Český Těšín. V loňském roce se vítězi stalo Gymnázium Trutnov v dívčí kategorii a v kategorii chlapců Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava. Tyto středoškolské týmy se letos ale neprobojovaly ani do Národního finále, takže Subterra cup korunoval nového šampiona.

Poslední soutěžní den odstartoval zápas dívek mezi Gymnáziem Česká České Budějovice a Slovanským gymnáziem Olomouc. První minuty zápasu patřily Budějovicím, které ovládly hru a vstřelily úvodní branku. Slovanské gymnázium se ale nakonec v průběhu prvního poločasu ujalo vedení 4:2 a přes veškerou snahu se budějovickým hráčkám nepodařilo vývoj utkání zastavit, a tak Slovanské gymnázium zvítězilo konečným skóre 7:5.

V chlapeckém finále se utkaly týmy Gymnázia Josefa Božka Český Těšín a Obchodní akademie Kubelíkova. Velmi vyrovnaná hra v první polovině utkání vyústila ve vyrovnaný stav 1:1. Na začátku druhého poločasu však OA Kubelíkova vzala otěže do svých rukou a rychle otočila skóre na 4:1. V závěrečném dějství se již hrálo bez větších problémů. Český Těšín se snažil odpovědět na rychlý sled gólů, ale svěřenci OA Kubelíkova potvrdili vysoké vedení ještě dalšími dvěma góly a nakonec zvítězili 6:1.

Vítězům a vítězkám z Obchodní akademie Kubelíkova a Slovanského gymnázia Olomouc gratulujeme!