Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Stop doomscrolling:
3 uklidňující hry na mobil, které musíš vyzkoušet i ty!

Doomscrolling neboli „masochistická“ praxe neustálého projíždění sociálních sítí a notifikací, kde se na nás hrnou ne vždy úplně pozitivní informace ze všech stran, ti jistě není neznámý. Přestaň na chvíli aktualizovat For You page na TikToku nebo refreshovat IG a místo vstřebávání nových informací (ne, nebudu tě nutit telefon odložit a jít do přírody, od toho máš mámu) si oddechni u některé z následujících Magda-approved her.

1. Like Dino!

Like Dino!


Můj all-time favourite – do rytmu písničky jednoduše hýbeš postavičkou velmi cute animovaného dinosaura a snažíš se, aby byl jeho krk co nejdelší. Pokud se zrovna netrefíš, hra tě povzbudí heslem „it's okay not to be okay“. Pomocí nasbíraných bodíků navíc postupně rozkrýváš lovestory mezi hlavním dinosauříkem a jeho milou (spoiler alert: dočkáš se i babies) nebo si můžeš odemknout nové písničky. U hry si odpočineš a přestaneš overthinkovat, zároveň je ale jednoduchá na ovládání a nevyžaduje složitou strategii či vysokou koncentraci.

Pro tip: Doporučuji hrát se sluchátky pro nejlepší Like Dino! experience.

Like Dino!

2. Tappy: Self Care Fidgeter

Tappy

Tappy je aplikace navržená tak, aby ti rychle a zábavným způsobem pomohla snížit stres a úzkost! Máš možnost vyzkoušet nejrůznější relaxační techniky a strategie, které ti mohou pomoci odreagovat se a zklidnit vnitřní napětí. Hlavním prvkem hry je „fidgetování“, jako je popotahování nebo poklepávání na displej doprovázené zvukovými efekty. Je ideálním pomocníkem, pokud nemáš třeba po ruce antistresovou hračku. Dále nabízí i jednoduché arkádové hry nebo třeba dechová cvičení. V placené verzi nabízí i možnost deníčku a monitorování nálady.

3. Dumb Ways To Die

Dumb Ways To Die

Jedinečná hra plná neuvěřitelně hloupých a vtipných způsobů, jak umřít. Tvým cílem je vyhnout se těmto absurdním situacím tak, abys své postavičky udržel/a mimo nebezpečí. Můžeš třeba chytat včely vrtulníkem, cestovat přes železniční koleje nebo se šťourat vidličkou v mikrovlnce. Každý tvůj neúspěch hra odmění vtipnou animací.

Dumb Ways To Die


Fun fact: „Dumb Ways to Die“ je původně bezpečnostní kampaní vytvořená společností Metro Trains v Melbourne s cílem propagovat bezpečnost na železnici. Kampaňové video se stalo virálním v roce 2012, kdy byla kampaň spuštěna. Animace byla následně převedena právě do appky, kterou si můžeš stáhnout do svého telefonu i ty.

Happy playing! <3

Přispěj na granulky pro Feríska🐈💕🐾

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.

A jaké jsou tvé oblíbené relaxační hry na mobil? Dej mi vědět v diskuzi pod článkem! 👇