Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: V Turecku se uskuteční druhé kolo prezidentských voleb, oznámil volební úřad

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: úterý, 16. května

Name day: Přemysl

History: 16. května 1868 byl položen základní kámen Národního divadla.

Situace na Ukrajině

  • Británie včera Ukrajině přislíbila poslání stovek bojových dronů a rakety protivzdušné obrany. Drony by měly mít dolet více než 200 kilometrů. 
  • V Avdijivce na východě Ukrajiny zahynuli čtyři lidé, když včera ráno na město podnikly ruské síly raketový útok. 

V Turecku se uskuteční druhé kolo prezidentských voleb, oznámil volební úřad

V Turecku se uskuteční druhé kolo prezidentských voleb, protože žádný z kandidátů nezískal v neděli alespoň 50 procent hlasů. Ohlásil to nejvyšší volební úřad. Podle oficiálních výsledků současný prezident Recep Tayyip Erdogan vyhrál první kolo se 49,5 procenta hlasů, opoziční kandidát Kemal Kiliçdaroglu dostal 44,9 procenta hlasů. Třetí kandidát Sinan Ogan, který do druhého kola nepostupuje, dostal 5,2 procenta hlasů.

Slovenská prezidentka jmenovala úřednickou vládu, premiérem se stal ekonom Ódor

Necelých pět měsíců před předčasnými parlamentními volbami má Slovensko novou vládu, zemi bude poprvé v její novodobé historii řídit úřednický kabinet. Prezidentka Zuzana Čaputová včera dopoledne jmenovala premiérem dosavadního viceguvernéra centrální banky (NBS) Ľudovíta Ódora a následně členy jeho vlády.

Na Slovensku pokračuje chaos, zemi povede až do voleb úřednická vláda

by @eevelka

Prezident Pavel vyzval demokratický svět k jednotě, varoval před Čínou a Ruskem

Demokratický svět má šanci uspět jedině tehdy, pokud bude vystupovat jednotně, prohlásil na včerejším Kodaňském summitu pro demokracii český prezident Petr Pavel. Západní země musejí spolupracovat s demokratickými státy jinde ve světě, jinak toho využijí Rusko a Čína, varoval.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day