Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: V Sýrii našli v troskách čerstvě narozenou holčičku, celá její rodina zahynula

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: středa, 8. února

Name day: Milada

History: 8. února 2002 schválila Poslanecká sněmovna zákon umožňující občanům seznámit se s většinou dokumentů vzniklých z činnosti komunistické Státní bezpečnosti, včetně seznamu agentů.

Situace na Ukrajině

  • Ruští vojáci ovládli část Bachmutu, kontrolují hlavní zásobovací trasy a situace je objektivně těžká, řekl televizi Nastojaščeje vremja velitel jedné z ukrajinských jednotek, bránící toto město v Donbasu na východě země. 
  • Ruské invazní síly se na různých místech přeskupují a hlavní úsilí soustředí na útočné operace u Kupjansku, Lymanu, Bachmutu, Avdijivky a Novopavlivky na východě Ukrajiny, uvedl včera ve své ranní operační svodce ukrajinský generální štáb. 

Moskva pohrozila americkým diplomatům vyhošťováním za rozvratnou činnost

Ruské ministerstvo zahraničí včera požádalo americké velvyslanectví v Moskvě, aby přestalo šířit informace o válce proti Ukrajině, které Rusko pokládá za lživé. Pohrozilo vyhošťováním amerických diplomatů za to, co označilo jako „rozvratnou činnost“. O ruské nótě informovala agentura TASS s odvoláním na nejmenovaný „zdroj blízký vedení ministerstva“.

V Sýrii našli v troskách čerstvě narozenou holčičku, celá její rodina zahynula

V troskách budovy v syrském městě Džindiras, které v pondělí zasáhlo silné zemětřesení, záchranáři objevili novorozenou holčičku. Na svět přišla přímo pod troskami a se svou mrtvou matkou byla stále spojena pupeční šňůrou. Čerstvě narozené miminko je jediným přeživším členem rodiny, jejíž ostatní členové zahynuli při zřícení čtyřpatrového domu, uvedla agentura AFP.

Počet obětí série zemětřesení, která zasáhla v pondělí a úterý Turecko a Sýrii, už přesáhl 5 tisíc, zraněných jsou desítky tisíc.

Francouzské odbory zahájily třetí vlnu stávek kvůli penzijní reformě

Ve Francii včera začala třetí vlna stávek na protest proti důchodové reformě, kterou na počátku ledna představila vláda a kterou podporuje prezident Emmanuel Macron. Podle agentury Reuters byl přerušen provoz na železnici, narušena byla školní výuka a zastavila se i distribuce ropných produktů. Reforma, kterou nyní posuzují zákonodárci, předpokládá, že většina Francouzů bude do důchodu odcházet v 64 letech, tedy o dva roky později než dosud.

Francií zmítají masivní protesty proti důchodové reformě Emmanuela Macrona, účastní se jich přes milion lidí

by @eevelka

Zdroj: ČTK

Tweet of the day