Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Turecký parlament schválil přijetí Finska do Severoatlantické aliance

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 1. dubna

Name day: Hugo

History: 1. dubna 1918 bylo ve Spojeném království založeno RAF.

Situace na Ukrajině

  • Zločiny spáchané v Buči nikdy neodpustíme, uvedl včera k prvnímu výročí stažení ruských jednotek z tohoto města ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  • Bělorusko je v případě nutnosti připraveno na své území rozmístit kromě ruských taktických jaderných zbraní i zbraně strategické, pod které spadají například mezikontinentální balistické rakety.

Turecký parlament schválil přijetí Finska do Severoatlantické aliance

Turecký parlament ve čtvrtek pozdě večer jednomyslně ratifikoval vstup Finska do NATO, oznámily tiskové agentury. Turecko schvalovalo přijetí Finska jako poslední z členských zemí Severoatlantické aliance. Ratifikace se očekávala, podpořil ji prezident Recep Tayyip Erdogan.

Přijetí Finska do NATO ratifikoval turecký parlament hlasy všech 276 poslanců, kteří se hlasování zúčastnili, napsala agentura AFP s odkazem na přímý přenos v televizi.

SPOTLIGHT: NATO pozve Finsko a Švédsko ke vstupu do aliance

by @eevelka

Velká porota hlasovala pro obvinění amerického exprezidenta Trumpa

Velká porota newyorského soudu hlasovala pro obvinění amerického exprezidenta Donalda Trumpa v souvislosti s penězi pro pornoherečku Stormy Daniels. Informovaly o tom světové agentury, podle nichž se tak Trump stal prvním bývalým prezidentem Spojených států, který čelí obvinění z trestného činu.

Trump nebo DeSantis? Američtí republikáni mění preference a exprezidenta už v úřadu nechtějí

by @eevelka

Tenisté z Ruska a Běloruska budou moci na rozdíl od loňska hrát Wimbledon

Ruští a běloruští tenisté budou moci jako neutrální a za splnění daných podmínek startovat letos ve Wimbledonu, oznámili to zástupci pořádajícího All England Clubu (AELTC). Loni kvůli invazi na Ukrajinu hráči z obou zemí na travnatý grandslam nesměli. Změnu postoje pořadatelů odsoudil ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba a vyzval britskou vládu, aby ruským a běloruským hráčům neudělila víza. Slavný turnaj začne 3. července.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day