Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Trump prohlásil, že v úterý možná bude zatčen, vyzval své stoupence k protestům

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou

Date: neděle, 19. března

Name day: Josef, Josefa

History: 19. března 1945 vydal Adolf Hitler tzv. Neronův rozkaz, který nařizoval totální zničení veškerého německého průmyslu.

Situace na Ukrajině

  • Rusko v noci na včerejšek zaútočilo na Ukrajinu bezpilotními letouny Šáhid íránské výroby, napsala s odkazem na ukrajinské vzdušné síly agentura Unian. Tři drony se Ukrajincům podařilo nad Dněpropetrovskou oblastí sestřelit, dva ale zasáhly zařízení kritické infrastruktury v Novomoskovsku severovýchodně od Dnipra.

Trump prohlásil, že v úterý možná bude zatčen, vyzval své stoupence k protestům

Bývalý americký prezident Donald Trump přišel s tvrzením, že v úterý by mohl být zatčen. Nasvědčují tomu podle něj informace unikající z prokuratury na Manhattanu, která exprezidenta vyšetřuje pro podezření z finanční trestné činnosti. Trump ve vyjádření na své sociální síti Truth Social vyzval své stoupence, aby vyšli do ulic. Státní zastupitelství se k věci odmítlo vyjádřit, napsala agentura Reuters.

FBI prohledala Trumpovu rezidenci. Proč a jaké to pro něj může mít následky?

by @eevelka

Obilnou dohodu se podařilo prodloužit, podle Kyjeva o 120 dní

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ohlásil prodloužení dohody umožňující vývoz zemědělských produktů z ukrajinských přístavů přes Černé moře. Erdogan neupřesnil, o kolik dnů je dohoda s Ruskem prodloužena, ale podle ukrajinského ministra infrastruktury Oleksandra Kubrakova jde o 120 dnů. Moskva dříve uvedla, že chce dohodu prodloužit jen o 60 dnů.

MŠMT připravuje registr žáků, který má umožnit elektronizaci přihlášek na SŠ

Ministerstvo školství (MŠMT) chce vytvořit registr žáků, který má mimo jiné usnadnit zápisy do mateřských a základních škol a umožnit elektronizaci přihlašování na střední školy. Na vzniku informačního systému ke zjednodušení školské administrativy resort pracuje. Registr, který bude součástí nového Informačního systému vzdělávání s názvem eEdu, by měl být k dispozici nejdříve v roce 2025. Podle odhadů by vytvoření informačního systému mělo stát zhruba 50 milionů korun. V rozhovoru s ČTK to řekl vrchní ředitel sekce informatiky, statistiky a analýz MŠMT Václav Jelen.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day